جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

پروژه‌های عمرانی بقاع امام‌زادگان مازندران 40 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد - نمایش محتوای خبر

 

 

پروژه‌های عمرانی بقاع امام‌زادگان مازندران 40 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران گفت: 121 پروژه عمرانی بقاع متبرکه در مازندران در حال اجراست که بیش از 40 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

پروژه‌های عمرانی بقاع امام‌زادگان مازندران 40 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، حجت‌الاسلام ستار علیزاده در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این شهر اظهار کرد: وقف نام و یاد انسان را ماندگار می‌کند.

وی با اشاره به اینکه عملکرد و فعالیت‌های اثرگذار در جامعه نام و یاد انسان را برای همیشه ماندگار می‌کند، افزود: اندیشه درخشان امام خمینی (ره) با تأسی از تفکر امام حسین (ع) برای همیشه در تاریخ جهان ماندگار شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه عمر وقف به اندازه عمر بشریت است، ادامه داد: جاودانه ماندن و ماندگار بودن واقف و مال واقف از خصوصیات مهم سنت حسنه وقف است.

این مسؤول با بیان اینکه شهدا با وقف جان خود برای همیشه در تاریخ ماندگار و جاویدان شدند، تصریح کرد: با وقف می‌توان به ندای مظلومان و محرومان جهان لبیک گفت.

علیزاده خدمت بی‌منت و انفاق بی‌منت برای همه بشریت را از خصوصیات وقف دانست و خاطرنشان کرد: وقف فقط به یک جامعه و قشر خاصی متعلق نیست و در واقع به همه بشریت تعلق دارد و می‌تواند بسیاری از مشکلات جامعه و جهان را برطرف کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران همه بشریت را مدیون وقف دانست و تصریح کرد: خدمت به وقف در واقع خدمت به جهان بشریت است و می‌توان به جاودانگی رسید.

این مسؤول با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون حدود 80 وقف جدید به ارزش 50 میلیارد ریال در مازندران ثبت شد، اظهار کرد: در چند سال اخیر رویکرد اوقاف با نگاه مدبرانه و بسیجی تغییر کرد و شاهد ترویج و تبلیغ بیشتر فرهنگ وقف هستیم.

علیزاده بیان کرد: اوقاف از ابتدای آغاز سال جدید تا پایان سال ده‌ها طرح فرهنگی و مذهبی در جوار بقاع امام‌زادگان و متبرکه اجرا می‌کند.

وی با بیان اینکه در امسال با اجرای طرح مودت 10 میلیارد ریال کمک نقدی به بقاع متبرکه استان شد، خاطرنشان کرد: مازندرانی‌ها امسال بیش از 50 میلیارد ریال کمک غیرنقدی به بقاع متبرکه و امام‌زادگان استان کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با بیان اینکه بیش از 50 میلیارد ریال در مازندران اجرای نیت واقف شد، ادامه داد: یکی از اولویت‌های مهم و جدی اوقاف سنددار کردن موقوفات است که امسال تاکنون 720 سند مالکیت برای موقوفات استان اخذ شد.

این مسؤول از کشف 17 موقوفه جدید در مازندران خبر داد و گفت: بیش از 4 هزار سند اولیه اجاره موقوفات مازندران با مستأجران امسال منعقد شد.

علیزاده با بیان اینکه 121 پروژه عمرانی بقاع متبرکه در مازندران در حال اجراست که بیش از 40 میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد، اظهار کرد: اوقاف به تنهایی توان ساخت پروژه بزرگ طرح توسعه حرم امام‌زاده عباس (ع) ساری را ندارد و از مردم دیار علویان درخواست دارم این امام‌زاده را دریابند.

وی با اعلام اینکه امام‌زاده عباس (ع) ساری جایگاه و شخصیت جهانی دارد، تصریح کرد: بقعه امام‌زاده عباس (ع) ساری نیازمند کمک جدی خیران است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران با اشاره به اینکه اگر در زمین موقوفه زندگی می‌کنید و حق آن را پرداخت نکنید نماز و روزه آن فرد قبول نیست، خاطرنشان کرد: تصرف غیرقانونی در زمین موقوفه به معنای موقوفه‌خواری و آن مکان غصبی است.

علیزاده در پایان گفت: اوقاف نیازمند دریافت پیشنهادها و انتقادات مردم درباره اداره موقوفات است تا شاهد رشد و خدمات‌رسانی بیشتر باشیم.