سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

پروژه‌های عمرانی باید ضمیمه پدافند غیرعامل داشته باشند - نمایش محتوای خبر

 

 

پروژه‌های عمرانی باید ضمیمه پدافند غیرعامل داشته باشند

معاون سیاسی، امنیتی استاندار مازندران گفت: پروژه‌های عمرانی باید ضمیمه پدافند غیرعامل داشته باشند.

پروژه‌های عمرانی باید ضمیمه پدافند غیرعامل داشته باشند

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان جویبار، علیرضا یونسی بعد از ظهر امروز در رزمایش پدافند غیرعامل با عنوان مبارزه با بیماری تب برفکی که در شهرستان جویبار برگزار شد اظهار کرد: واژه پدافند غیرعامل سال‌های قبل با عنوان دفاع غیر مسلحانه در برابر تهدیدات مسلحانه مطرح بوده تا از آسیب‌پذیری کشور کاسته شود.

وی افزود: در چند سال اخیر واژه پدافند غیرعامل معنای گسترده‌تری پیدا کرد چراکه تنها در برابر حملات نظامی دشمن از پدافند غیرعامل بهره نمی‌بریم و به همین دلیل پدافند غیرعامل گسترش یافت تا از این شیوه در مقابل تمامی تهدیدات غیر نظامی هم استفاده کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار مازندران با بیان اینکه آسیب‌های فراوانی در حوزه‌های زیستی، عمرانی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی داریم، گفت: با اجرای پدافند غیرعامل باید آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

یونسی خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل در حوزه شبیخون فرهنگی کاربردهای گسترده‌ای می‌تواند داشته باشد و می‌توان از آسیب دشمن رهایی یافت.

وی افزود: هنر ما باید این باشد تا در برابر هر پدیده‌ آسیب‌زا آن را به فرصت تبدیل کرده و در شرایط بحران با استفاده از پدافند غیر عامل هزینه‌ها را به حداقل ممکن برسانیم.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه در شرایط عادی باید بهره‌وری را در تمامی حوزه‌ها به حداکثر برسانیم، ادامه داد: از 38 محور تهدیدکننده در کشور، 26 محور تهدیدکننده در مازندران وجود دارد.

وی با بیان اینکه در تمامی حوزه‌ها باید بهره‌وری را افزایش دهیم، تصریح کرد: باید در حوزه پدافند غیرعامل ابداع، خلاقیت و ایده‌پردازی داشته باشیم.

معاون سیاسی، امنیتی استاندار مازندران با اشاره به اینکه تمام پروژه‌های عمرانی باید ضمیمه پدافند غیرعامل داشته باشد، گفت: فهم و شناخت پدافند غیرعامل باید در زیر پوست جامعه قرار گیرد چرا که به عنوان یک اصل برای همیشه است.