جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۴ اسفند ۱۳۹۹

پرورش اردک و ماهی در شالیزارهای شمال - نمایش محتوای خبر

 

 

پرورش اردک و ماهی در شالیزارهای شمال

مرتضی امینی نیاکی امروز در گفت‌و گو با خبرنگار فارس در آمل با اعلام اینکه روش پرورش همزمان اردک و ماهی در زمین‌های کشاورزی و باغات می‌تواند یک روش نوین برای تقویت زمین‌های کشاورزی به شمار برود، اظهار کرد: این شیوه عملی‌ترین روش برای مبارزه غیرشیمیایی با آفات و علف‌های هرز در اراضی کشاورزی است.

وی با بیان اینکه در این روش ضمن کسب درآمد برای کشاورز، هزینه‌های اضافی خرید کود و سم نیز کاهش می‌یابد، بیان داشت: این روش به عنوان یک روش سنتی با برداشت از علم روز به کشاورزان توصیه می‌شود.

امینی با اشاره به اینکه شالیکاران و باغداران می‌توانند از این روش به منظور کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمد زمین کشاورزی بهره بگیرند، افزود: در این روش کشاورزان می‌توانند گوشت سفید مورد نیاز خود و بازار مصرف را از طریق تولید اردک و ماهی تامین کنند.

این مسئول با تاکید بر اینکه پرورش همزمان اردک و ماهی در زمین‌های کشاورزی در سال‌های اخیر مورد استقبال کشاورزان قرار گرفته است، یادآور شد: در این روش زمین‌های کشاورزی نیازی به سم پاشی توسط سموم کشاورزی ندارند.

وی با اعلام اینکه روش پرورش اردک و ماهی در زمین‌های کشاورزی کمک خوبی به مسائل زیست محیطی است، افزود: مصرف کودشیمیایی در این روش به صفر خواهد رسید.