جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

پرواز های مستقیم از ساری به کشورهای عربی برقرار می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پرواز های مستقیم از ساری به کشورهای عربی برقرار می شود

به گزارش روابط عمومی استانداری، ' ربیع فلاح جلودار' چهارشبنه شب در دیدار با هیات تجاری و اقتصادی کشور عمان بیان داشت: مازندران دارای جاذبه ها و ظرفیت های منحصر به فردی در حوزه طبیعی و اقتصادی است.

وی با بیان اینکه مازندران نزدیک ترین استان به پایتخت کشور با ظرفیت های بکر گردشگری است، افزود: با کشورهای روسیه، آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان همسایگی دریایی داریم که این نقطه عطفی در مراودات اقتصادی و تجاری مازندران است.

استاندار مازندران با اشاره به وجود سه بندر اقتصادی و یک بندر نفتی، تصریح کرد: مازندران در ماه آینده از طریق کریدور شمال – جنوب و خط آهن سراسری با کشورهای همسایه تبادل همکاری خواهد داشت.

فلاح با بیان اینکه مذاکرات عملی و سازنده ای از طریق هیات های تجاری عمان در استان منعقد می شود، افزود: مازندران ارتباط خوبی با کشورهای حوزه خلیج فارس دارد و هر هفته شاهد پروازهای مستقیم از بحرین هستیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه این استان زمینه مناسبی برای جذب گردشگر داخلی و خارجی دارد، افزود: سالانه 25 میلیون گردشگر خارجی و داخلی به استان مازندران سفر می کنند.

فلاح جلودار با اشاره به مشترکات و علایق دو کشور ایران و عمان، اذعان نمود: حضور اینچنینی سرمایه گذاران بخش خصوصی دو کشور موجب تقویت بنیه اقتصادی خواهد شد.

نماینده عالی دولت در استان، مازندران را از جمله استان های برتر ایران در حوزه خدمات فنی و مهندسی دانست و ادامه داد: سازمان نظام مهندسی مازندران 25 هزار عضو دارد.

وی خواستار امضای تفاهم نامه های همکاری میان دوطرف شد و تصریح کرد: باید اینگونه سفرها و جلسات تداوم داشته باشد.

رییس اتاق صنعت و تجارت استان داخلیه کشور عمان نیز در این جلسه با اشاره به توسعه مراودات بین ایران و عمان، گفت: موانع سرمایه گذاری تجار ایرانی در عمان برطرف می شود.

' ابراهیم بن سعید بن احمد النبهانی ' با اشاره به اینکه روابط اقتصادی ایران و عمان سابقه تاریخی دارد، اظهار داشت: اکنون به دنبال افزایش مبادلات اقتصادی در منطقه هستیم.

وی با بیان اینکه ایران همواره به دنبال رفع موانع سرمایه گذاری عمانی ها است، افزود: طرف عمانی نیز در تلاش برای رفع موانع پیش روی سرمایه گذاران ایرانی است.

النبهانی گفت: هیات عمانی توافقات اولیه را در زمینه دام و طیور، فرآورده های گوشتی و کشاورزی با طرف های مازندرانی داشته که امیدواریم با انجام تفاهم نامه به نتایجی مطلوب برسد.

وی افزود: پیگیر تشکیل هفته فرهنگی عمان و مازندران به زودی در این دو کشور خواهیم بود.

{jcomments off}