جهش تولید | یک‌شنبه، ۵ بهمن ۱۳۹۹

پرهیز از موازی‌کاری در برنامه‌‌های اوقات فراغت - نمایش محتوای خبر

 

 

پرهیز از موازی‌کاری در برنامه‌‌های اوقات فراغت

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، محمدناصر زندی صبح امروز در جلسه ستاد غنی‌سازی اوقات فراغت شهرستان چالوس اظهار داشت: اوقات فراغت یکی از مسائل مهم نوجوانان و جوانان است.

وی تصریح کرد: شناخت نیازمندی‌ها، رفع احتیاجات و برنامه‌ریزی صحیح در این حوزه موجب بروز استعدادها و خلاقیت‌ها و ایجاد نوآوری در بین نوجوانان و جوانان خواهد شد.

فرماندار چالوس افزود: با توجه به تلاش دشمنان در تهاجم فرهنگی سازمان‌ یافته علیه جوانان باید با برنامه‌ریزی مناسب از تمامی توانمندی‌ها، ظرفیت‌‌ها، امکانات و فضاهای فرهنگی و ورزشی در جهت بهینه‌سازی اوقات فراغت و مقابله با تهاجم فرهنگی استفاده کنیم.

وی یادآور شد: تدوین برنامه‌های مناسب و جامع برای غنی‌سازی اوقات فراغت نسل جوان از مهم‌ترین شیوه‌های مقابله با آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی است.

زندی عنوان داشت: ارزش‌گذاری و برنامه‌ریزی برای پرکردن ساعات فراغت جوانان و نوجوانان جامعه در دنیای ماشینی امروز ضروری است.

این مسئول خاطر‌نشان کرد: بحث اوقات فراغت و غنی‌سازی آن تنها مربوط به تابستان نیست و باید به تمامی سال گسترش یابد، بنابراین تمامی زمینه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی باید در این امر مورد توجه قرار گیرد.

فرماندار چالوس بیان داشت: همکاری و تعامل تمامی دستگاه‌ها در برگزاری هرچه بهتر اوقات فراغت جوانان ضروری است.

وی گفت: دستگاه‌های فرهنگی بر حسب وظیفه سازمانی، اخلاقی و دینی خود موظف به پر کردن اوقات فراغت و جلوگیری از هدر رفتن این زمان‌های مفید و سازنده هستند پس انتظار ما از این دوستان تلاش بیشتر و ارائه برنامه‌های غنی‌تری است.

زندی متذکر شد: ارتقاء کیفی برنامه‌ها و آموزش برنامه‌های فنی و مهارتی باید بیشتر مورد توجه متولیان و فعالان این عرصه قرار گیرد.

وی یادآور شد: ارائه گزارش عملکرد به دبیرخانه ستاد ساماندهی شهرستان و  اجرای طرح‌های فرهنگی و آموزشی مطابق با تقویم و دستورالعمل اجرایی، اجرای کلیپ‌ها و پیام‌های فرهنگی جذاب و دلنشین می‌تواند از مهم‌ترین کارهایی باشد که در راستای فرهنگ‌سازی جوانان موثر باشد.