جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

پرندگان مهاجر از تالابهای محمودآباد به مناطق سیبری پر کشیدند - نمایش محتوای خبر

 

 

پرندگان مهاجر از تالابهای محمودآباد به مناطق سیبری پر کشیدند

یداله رنجبرˈ روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: در مجموع حدود 150هزار قطعه انواع پرندگان مهاجر آبزی وکنارآبزی شامل انواع ˈ اردکهای سرسفید و نوک پهن، چنگر، غاز ، خوتکا ، سرحنایی، غازخاکستری، حواصیل، اگرت ،الغوت و قو ˈ برای زمستان گذرانی به تالابها، آب بندانها و آبگیرهای محمودآباد و فریدونکنار کوچ کرده بودند.

وی با اشاره به اینکه کوچ تعداد پرندگان مهاجر زمستان گذران به آبگیرها و آببندانهای محمودآباد وفریدونکنار همانند سال قبل بوده و کاهش نداشته است، افزود: در سال گذشته مهاجرت انواع قو بیش از 5 برابر در مقایسه با سال ماقبل افزایش داشت.

رئیس اداره حفاظت از محیط زیست محمودآباد، با بیان اینکه پرندگان مهاجردر نیمه دوم هر سال از مناطق سرد سیری به تالابها و آبگیرهای ˈ سرخرود ، ازباران و تالاب بین المللی فریدونکنار ˈکوچ می کنند، تصریح کرد: این پرندگان پس زمستان گذرانی درتالابهای این مناطق اواخر اسفند به سمت سیبری کوچ می کنند.

رنجبر، با اشاره به اینکه در این دو شهرستان بیش از 5هزار و400هکتار تالاب وآبگیر وجود دارد اظهارداشت: وجود این آبگیرها باعث افزایش گونه های مختلف پرندگان مهاجر آبزی و کنار آبزی در این مناطق شده است.

وی همچنین از مردم که در زمان کوچ پرندگان مهاجر محیط امنی را برای آنان تامین کردند قدردانی کرد.