سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

پرداخت 70 درصد هزینه تهیه نقشه زمین های کشاورزی مازندران توسط دولت - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 70 درصد هزینه تهیه نقشه زمین های کشاورزی مازندران توسط دولت

مدیر امور اراضی مازندران با بیان اینکه بر اساس توافق و همکاری استانداری 70درصد هزینه اجرای طرح تهیه نقشه و صدور سند کاداستری زمین های کشاورزی مازندران توسط دولت پرداخت می شود گفت : 30درصد بقیه را باید کشاورزان بپردازند.

پرداخت 70 درصد هزینه تهیه نقشه زمین های کشاورزی مازندران توسط دولت

رضا دوستی روز سه شنبه در حاشیه افتتاح نمایشگاه' زمین 'نبض مازندران به خبرنگاران در ساری افزود: بر اساس برنامه تا پنج سال اینده تمام زمین های استان دارای سند کاداستری می شود.
کاداستر ( Cadastre) یا حدنگاری نقشه‌برداری ثبتی است، یعنی نقشه‌برداری که ارزش حقوقی داشته باشد و بتوان بر اساس مرزهای آن سند مالکیت صادر کرد.
به گفته دوستی با تاکید و دستور جدی دولت یازدهم عکس هوایی از زمین های کشاورزی استان انجام شده است.
**تدوین قانون ویژه برای جلوگیری از خرد شدن زمین های کشاورزی مازندران
مدیر امور اراضی مازندران به قانون ارث که از قوانین الهی و اسلامی است، اشاره کرد و گفت: پیشنهاد امور اراضی استان تهیه و تدوین قانون ویژه مالکیت گروهی برای جلوگیری از خرد شدن زمین های کشاورزی استان است.
دوستی تصریح کرد: امروز زمین های کشاورزی مازندران برای اقتصادی شدن باید به صورت مالکیت گروهی کشت و کار شود تا بتوان علاوه بر حفظ زمین ، هزینه تولید را کاهش و درآمد کشاورزان را بالا ببریم.
وی تشکیل تعاونی و تشکل های کشاورزی در استان مازندران را با اهمیت و ضروری دانست و ادامه داد: ساماندهی بازار فروش محصولات کشاورزی در واقع افزایش درآمد و در نتیجه حفظ زمین های کشاورزی است.
وی کشاورزی مازندران را جدا از صنایع تبدیلی ندانست و گفت: امروز کشاورزی و صنایع تبدیلی در استان مازندران در کنار هم وجود ندارد و این موجب غیر اقتصادی کردن زمین های کشاورزی می شود.
مازندران 460هزار هکتار زمین کشاورزی دارد.