جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

پرداخت 36 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان نوشهری - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پرداخت 36 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان نوشهری

پرداخت 36 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان نوشهری


مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان نوشهر از پرداخت بیش از 36 میلیارد و 488 میلیون ریال وام خوداشتغالی به اقشار نیازمند و مددجویان این نهاد خبر داد.

پرداخت 36 میلیارد ریال تسهیلات خوداشتغالی به مددجویان نوشهری

بهرام کیاکجوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در نوشهر اظهار کرد: با توجه به رسالت و رویکرد جدید کمیته امداد مبتنی بر توانمندسازی خانواده‌های زیرپوشش در سطح کشور در زمینه اشتغال و خودکفایی خانواده‌های زیرحمایت، کمیته امداد نوشهر در سال گذشته بیش از 36 میلیارد و 488 میلیون ریال بابت اشتغال و توانمندسازی خانواده‌ها، تسهیلات اشتغال در زمینه‌های مختلف کشاورزی، دامداری و خدمات صنفی توزیعی و صنعتی به 320 نفر پرداخت کرده است.
وی افزود: در ایجاد این مشاغل به استعدادها و توانایی‌های خانواده‌ها توجه خاصی صورت گرفته و با انجام مشاوره‌های شغلی و آموزش مهارت‌های فنی‌ و حرفه‌ای توانسته‌ایم در راستای حرفه‌آموزی و مشاغل پایدار گام موثری برداریم.

مدیر کمیته امداد شهرستان نوشهر خاطرنشان کرد: این فرصت‌های شغلی با رویکرد توسعه فرهنگ کار و تلاش و با هدف خودباوری و خوداتکایی مددجویان ایجاد شده و علاوه بر اینکه به معیشت خانواده‌ها کمک می‌کند، سبب تقویت و تحکیم روابط خانواده‌ها می‌شود.

کیاکجوری اظهار کرد: وام‌های پرداخت شده توسط ناظران مجرب و کارشناس در زمینه‌های مختلف رصد و نظارت می‌شوند تا این طرح‌ها و فرصت‌های شغلی به‌ وجود آمده از مسیر اشتغال‌زایی انحراف پیدا نکرده و به مرحله سوددهی و در نهایت به توانمندسازی خانواده منجر شود.

این مسئول بیان کرد: خانواده‌های مستعد و فرزندان جویای کار زیرحمایت با شرکت در کارگاه‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای به صورت رایگان از این آموزش‌ها بهره‌مند شده‌اند و برای برگزاری این دوره‌های آموزشی 500 میلیون ریال از محل اعتبارات حوزه اشتغال و خودکفایی امداد، تامین اعتبار و سرمایه‌گذاری شده است.

کیاکجوری تصریح کرد: شرکت کارآموزان در این دوره‌های آموزشی به منظور ارتقاء سطح آگاهی‌های علمی، مهارتی و فنی حرفه‌ای و توانمندسازی افراد و رساندن خانواده‌های زیرحمایت به خودباوری بوده که یکی از اهداف بلند امداد است.

وی در پایان از تمام مدیران بانک‌ها  در شهرستان به‌خاطر تعامل و همکاری با امداد در راستای اعطای تسهیلات به معرفی‌شدگان این نهاد قدردانی کرد.