جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

پرداخت 200 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به تعاونی‌ها در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 200 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به تعاونی‌ها در مازندران

مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران از پرداخت 200 میلیارد تومان برای طرح‌های اشتغال‌زایی در استان در قالب فعالیت‌های تعاونی خبر داد.

پرداخت 200 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال‌زایی به تعاونی‌ها در مازندران

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس از شهرستان ساری، کامران اصغری در کارگروه اشتغال مازندران که در استانداری مازندران برگزار شد، اظهار کرد: امسال 413 میلیارد تومان از توان بانک‌های استان، تسهیلات با محوریت اشتغال‌زایی در بخش تعاونی‌ها ارائه شده است که 436 طرح در کارگروه اشتغال تصویب شد که با توجه به طرح‌های معرفی شده 200 میلیارد تومان برای 36 طرح پرداخت شده است.

وی افزود: 85 میلیارد تومان اعتبار از توان بانک ملی برای طرح‌های معرفی شده تسهیلات در نظر گرفته شد که کارگروه اشتغال 112 طرح با مبلغ 78 میلیارد تومان را بررسی و به بانک معرفی کرده که از این تعداد دو طرح انجام شد و بقیه در حال انجام است.

مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران ادامه داد: 42 میلیارد تومان اعتبار از توان بانک تجارت برای طرح‌های معرفی شده تسهیلات در نظر گرفته شد که 78 طرح با مبلغ 31 میلیارد تومان در کارگروه مصوب شده است.

اصغری اضافه کرد: 50 میلیارد تومان اعتبار از توان بانک سپه برای طرح‌های معرفی شده تسهیلات اختصاص یافت که در کارگروه اشتغال 37 طرح با مبلغ 25 میلیارد تومان مصوب شده است.

وی بیان کرد: 25 میلیارد تومان اعتبار از توان بانک رفاه کارگران شعب سرپرستی استان مازندران برای طرح‌های معرفی شده تسهیلات در نظر گرفته شد که 57 طرح در کارگروه اشتغال بررسی و مصوب شد که تاکنون به هفت طرح تسهیلات پرداخت شده است.

مدیر‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران گفت: 70 میلیارد تومان اعتبار از توان بانک صادرات استان نیز برای طرح‌های معرفی شده تسهیلات در نظر گرفته شد که 42 طرح بررسی و تصویب شده است.

مدیر‌کل بهزیستی مازندران نیز با بیان اینکه در 9 ماهه امسال از 254 میلیارد تومان جزو اعتبارات سازمان بهزیستی 177 میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی در استان تخصیص یافت، ادامه داد: یک‌هزار و 336 طرح به بانک‌ها معرفی شدند که 70 درصد اعتبارات جذب شده است.

سعید آرام با اظهار امیدواری نسبت به اینکه تا یک ماهه آینده موضوع ضامن بانک مهر حل شود تا مددجویان بهزیستی بتوانند نسبت به دریافت وام خود اقدام کنند، خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ‌گونه تسهیلاتی از سوی پست بانک استان به مددجویان سازمان بهزیستی تخصیص داده نشده است.

مدیر‌کل بهزیستی مازندران اظهار کرد: بانک مسکن نسبت به پرداخت وام به سازمان بهزیستی 3 میلیارد تومان تعهد کرده است که تاکنون مبلغی تخصیص داده نشده است.