جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

پرداخت 20 میلیارد ریال تسهیلات اقتصادی مقاومتی در نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 20 میلیارد ریال تسهیلات اقتصادی مقاومتی در نکا

فرمانده سپاه ناحیه نکا گفت که امسال بیش 20 میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی در این شهرستان پرداخت می شود.

پرداخت 20 میلیارد ریال تسهیلات اقتصادی مقاومتی در نکا

به گزارش ایرنا، سید ابراهیم شریفی سه شنبه شب در گفت و گو با خبرنگاران افزود : بخشی از این تسهیلات اکنون پرداخت شده و بقیه نیز به مرور زمان پرداخت خواهد شد.
وی گفت که تسهیلات اقتصادی مقاومتی به ازای ایجاد اشتغال در عرصه های مختلف کشاورزی ، اشتغال خانگی و کارگاههای کوچک تولیدی پرداخت می شود .
شریفی سهم تسهیلات پرداختی اقتصاد مقاومتی در این شهرستان در سال گذشته را 20 میلیارد ریال اعلام کرد و افزود : یکصد نفر از این تسهیلات دریافت کردند.
فرمانده سپاه ناحیه نکا گفت : امروز بسیج در عرصه های مختلف محرومیت زدایی ، اشتغال ، اقتصاد مقاومتی ، پرداخت تسهیلات ، ساخت مسکن و کمک به قشر محروم با تمام توان وارد شده است تا از مشکلات مردم گره گشایی شود.
وی افزود : ساخت خانه محرومین یکی از ماموریت های مهم ما در سال جدید است که 10 باب منزل برای محرومین در روستاهای مختلف شهرستان در دست ساخت است و در هفته بسیج واگذار می شود.
او اعتبارات هزینه شده برای این منازل را که با همکاری کمیته امداد ساخته شده ، 150 میلیون تومان اعلام کرد.
شریفی گفت که بخشی از این اعتبارات تخصیص یافته و ببقیه نیز توسط افراد خیر ، کمک های مردمی و از محل کار کردن افراد تامین می شود.
فرمانده سپاه ناحیه نکا با اظهار این که هفته بسیج ، فرصتی برای ارائه کارنامه عملکرد این نهاد مردمی است ، افزود : در هفته بسیج امسال 400 عنوان برنامه در 55 عنوان در شهرستان اجرایی می شود.
وی راهپیمایی بزرگ اربعین و عزاداری و دسته روی ، همایش استکبارستیزی ، دیدار با امام جمعه، دیدار با خانواده های شهدا، غبارروبی مزار شهدا، افتتاح خانه محرومین ، برگزاری مجمع عمومی بسیج، جشنواره بومی محلی، برگزاری کارگروه اقتصادی با موضوع بررسی مشکلات اقتصادی ، نمایشگاه تولیدات خانگی و اقتصاد مقاومتی و همچنین اجرایی کردن طرح عمومی واکسن طیور در روستاهای هدف را از جمله این برنامه ها اعلام کرد.
شهرستان 116 هزارنفری نکا در شرق مازندران واقع است و بیش از نیمی از جمعیت آن را بسیجیان تشکیل می دهند.