سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

پرداخت 20 میلیارد تومان زکات در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 20 میلیارد تومان زکات در مازندران

تیمور طهماسب‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری اظهار داشت: میزان زکات جمع‌آوری شده در سال گذشته 20 میلیارد و 300 میلیون تومان بوده که نسبت به سال 91، 150 درصد افزایش درآمد داشته است.

وی بیان داشت: از این میزان 3 میلیارد و 200 میلیون تومان زکات واجب از قبیل گندم، جو و گوسفند و 17 میلیارد و 100 میلیون تومان زکات مستحبی از قبیل برنج، مرکبات و مرغ بوده است.

طهماسب‌پور تصریح کرد: از کل زکات جمع‌آوری شده 15 میلیارد و 500 میلیون تومان سهم فقرا و نیازمندان در تهیه جهیزیه، درمان، تحصیل، ساخت و تعمیر مسکن، ساخت و تعمیر سرویس بهداشتی، خوراک و پوشاک و 4 میلیارد و 800 میلیون تومان سهم 122 پروژه عمرانی  شامل 79 مسجد، 24 حسینیه، چهار امام‌زاده ، چهار خانه عالم، سه غسالخانه، یک حوزه علمیه، یک خانه قرآن، زیبا سازی روستا، مصلی، حمام، بهسازی روستا، راهسازی روستایی و یک مدرسه است.

قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی مازندران خاطرنشان کرد: اجناسی که توسط کشاورزان و باغداران به ستاد زکات تحویل داده شد شامل 33 هزار کیلوگرم گندم، پنج هزار کیلوگرم جو، 12 راس گوسفند، 65 هزار کیلوگرم برنج، 107 هزار کیلوگرم مرکبات و 800 کیلوگرم مرغ است که به صورت کامل بین فقرا تقسیم شد.

وی از تهیه جهیزیه 340 میلیون تومانی از محل مبالغ جمع‌آوری شده زکات برای 150 نوعروس در استان خبر داد.

این مسئول ادامه داد: در مقابل زکات جمع‌آوری شده در روستاها و مناطق برای تشویق و ترغیب عموم مردم 200 میلیون تومان به فقرا و نیازمندان ارسال شد و 590 میلیون تومان در مرحله اول به تمامی پروژه‌های عمرانی مناطق زکات دهنده اختصاص داده شد که قول مرحله دوم هم به آنها داده شد.

طهماسب‌پور تصریح کرد: در طرح شجره طیبه تاکنون 460 درخت از سوی باغداران استان به کمیته امداد اهداء شد که هر ساله محصولات آن به نیازمندان داده می‌شود.

قائم‌مقام کمیته امداد امام خمینی مازندران از جمع‌آوری 350 میلیون تومان زکات فطریه در سال گذشته در استان خبر داد.

وی یادآور شد: در سال گذشته از مجموع زکات جمع‌آوری شده درسطح استان شهرستان قائمشهر با 2 میلیارد و 52 میلیون تومان رتبه نخست، شهرستان بابل با 2 میلیارد و 404 میلیون تومان رتبه دوم و شهرستان آمل با 2 میلیارد و 328 میلیون تومان رتبه سوم استانی را به‌دست آوردند.