جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱ آبان ۱۳۹۹

پرداخت 2.7 میلیارد تومان تسهیلات به خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد شهرستان نور - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 2.7 میلیارد تومان تسهیلات به خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد شهرستان نور

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان نور گفت: 2.7 میلیارد تومان تسهیلات سال گذشته به منظور توانمندسازی خانواده‌های زیرپوشش این شهرستان پرداخت شد.

پرداخت 2.7 میلیارد تومان تسهیلات به خانوارهای زیرپوشش کمیته امداد شهرستان نور

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، حبیب‌الله قلی‌پور در آئین جشن رمضان که با حضور خانواده‌های ایتام، حامیان طرح اکرام، مسؤولان و خیران در سالن آمفی تئاتر دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرستان نور برگزار شد، اظهار کرد: بالغ بر 2 هزار و 500 خانوار با جمعیتی بیش از5 هزار نفر مددجو زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی این شهرستان هستند.

وی افزود: این مددجویان خدمات اجتماعی، درمانی، آموزشی و حمایتی دریافت می‌کنند که تلاش ما ایجاد اشتغال برای این خانوارها برای خودکفایی و خروج از چتر حمایتی است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان نور اضافه کرد: 150 بیمار سرطانی و صعب‌العلاج نیز زیرپوشش این نهاد هستند که تامین هزینه درمانی و دارویی این تعداد بیمار نیازمند حمایت خیران است.

این مسؤول تصریح کرد: دغدغه‌های فراوانی برای این قشر وجود دارد، از جمله دغدغه معیشتی خانوارها، دغدغه مسائل فرهنگی خانواده‌ها و مهم‌ترین دغدغه توانمندسازی این خانواده‌ها است تا با توانمندسازی و ایجاد اشتغال و خودکفایی از سیستم حمایتی خارج شوند.

قلی‌پور خاطر نشان کرد: نیازمند کمک خانواده‌ها، خیران و مسئولان برای توانمندسازی و خروج از چرخه حمایتی مدد جویان هستیم.

وی این ایام را فرصتی برای اکرام و انفاق و کمک‌رسانی به مددجویان و دیگر همنوعان دانست و افزود: ماه رمضان و ایام ولادت کریم اهل بیت امام حسن(ع) تکلیف داریم تا جشن رمضان را برگزار کنیم و با حضور خیران بخشی از هزینه‌های مددجویان را تامین کنیم.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان نور با بیان اینکه 2 هزار 500  سبد غذایی برای خانوارهای مددجو باید تهیه شود، اظهار کرد: تاکنون هزار سبد غذایی از درآمدهای کمیته امداد تامین شد و بقیه محتاج کمک خیران است که قطعا با سخاوتمندی شما تامین می‌شود.

وی با اشاره به اینکه 60 نوعروس منتظر کمک هزینه تامین جهیزیه هستند، گفت: در سال گذشته برای توانمندسازی خانواده‌های مددجو 2 میلیارد و 700 میلیون تومان تسهیلات پرداخت کردیم.