جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

پرداخت 2 هزار میلیارد ریال یارانه به شهروندان نوشهری - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 2 هزار میلیارد ریال یارانه به شهروندان نوشهری

به گزارش خبرگزاری فارس از نوشهر، محمدعلی قمی اویلی چهارشنبه‌شب در جلسه کارگروه هم‌اندیشی ارتقای منطقه توریستی سی‌سنگان نوشهر به بخش به شعار سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اشاره و اظهار کرد: باید به گونه‌ای رفتار کنیم که منابع و منافع ملی را حفظ کنیم و با یک نگاه جدید در راستای تحقق آن گام برداریم.

فرماندار نوشهر از آمادگی شهرستان نوشهر برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در نوشهر خبر داد و تصریح کرد: از ابتدای اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها در مرحله اول تا کنون دو هزار میلیارد ریال یارانه به شهروندان نوشهری پرداخت شد در حالی که اعتبار سالانه شهرستان 85 میلیارد ریال بود که فقط 23 درصد آن محقق شد.

وی با اشاره به اینکه در نظام تحول اقتصادی، هدفمندی یارانه‌ها مدنظر است، بیان کرد: در مرحله نخست، دولت باید قسمتی را در راستای حمایت از تولید صرف کند و قسمتی دیگر به مردم برسد ولی این اهداف  آن‌گونه که باید محقق شود متاسفانه نشد و اکنون دولت برای پرداخت با مشکلاتی مواجه است.

قمی اویلی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام خانوارها در مرحله دوم اجرای هدفمندی یارانه‌ها در شهرستان نوشهر در حال انجام است که البته در پایان این مهلت 10 روزه، دو روز دیگر نیز مهلت داده می‌شود تا کسانی که نتوانستند در طول مدت 10 روزه ثبت‌نام کنند بتوانند از این فرصت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه از 6 حامل انرژی تنها دو حامل مانده است که در روزهای آینده اجرایی می‌شود گفت: همه باید به دولت کمک کنیم تا اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در راستای توسعه و آبادانی کشور با موفقیت اجرا شود.