جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

پرداخت 14 و نیم میلیارد ریال مستمری به مددجویان نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 14 و نیم میلیارد ریال مستمری به مددجویان نکا

سیدموسی عمادی عصر امروز در جمع مددجویان این شهرستان اظهار داشت: این پرداختی‌ها به افراد تحت پوشش شامل افرادی که فوت سرپرست خانواده داشتند و یا از کارافتادگی سرپرست خانوار، خانواده طلاق، خانواده زندانی و خانواده سرباز پرداخت شد.

وی ادامه داد: کمیته امداد در طول سال کمک‌های ثابت و موردی فراوانی دارد و افراد نیازمندی که تحت پوشش این نهاد نیستند هم از خدمات موردی ما بهره‌مند می‌شوند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نکا خاطرنشان کرد: در حال حاضر سه هزار و 367 خانوار در شهر نکا و دو بخش مرکزی و هزارجریب نکا تحت پوشش این نهاد هستند که در مجموع شش هزار و 530 نفر تحت پوشش کمیته امداد نکا هستند.

عمادی تصریح کرد: امداد یک اورژانس اجتماعی است که عده‌ای به صورت سرپایی مداوا می‌شوند و عده‌ای نیز برای طولانی مدت خدمات می‌گیرند.

وی یادآور شد: افراد سالمند و افرادی که فاقد درآمد و شغل هستند از جمله افرادی هستند که به صورت دائم از ما مستمری و خدمات دریافت می‌کنند.

عمادی ادامه داد: کار امداد، خدمت‌رسانی به محرومان و توانمندسازی آنان است و به نوعی ما به دنبال افزایش مستمری‌بگیران نیستیم؛ بلکه به فکر توانمندسازی افراد هستیم تا روحیه خودباوری را در این افراد نیازمند تقویت کرده و اعتماد به نفس را به خانواده‌های امداد برگردانیم.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) نکا گفت: خدمات مختلف در بخش مسکن، درمان، ایتام، مشاوره و اشتغال از جمله خدمات کمیته امداد به افراد تحت پوشش و نیازمند جامعه است.

عمادی متذکر شد: شش درصد از کل جمعیت شهرستان نکا تحت پوشش و حمایت کمیته امداد هستند.

وی در پایان ابراز داشت: شش هزار و 530 نفر از جمعیت 110 هزار نفری نکا تحت پوشش این نهاد هستند.