جهش تولید | چهارشنبه، ۱ بهمن ۱۳۹۹

پرداخت 14 میلیارد ریالی زکات در نکا - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 14 میلیارد ریالی زکات در نکا

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نکا، سیدرضا ساداتی صبح امروز  در جلسه شورای زکات نکا پرداخت زکات را از دستورات دین اسلام بیان کرد که موجب برکت و افزایش رزق و روزی و اموال می شود.

وی افزود: در سال گذشته با حضور روحانیون و بهره‌برداری مناسب از فضای به‌وجود آمده در روستاها زکات بسیار خوبی توسط کشاورزان نکایی پرداخت شد.

مدیر کمیته امداد امام خمینی شهرستان نکا ادامه داد: نکایی‌ها در سال گذشته 14 میلیارد ریال زکات پرداخت کردند که این مقدار در سال 91 مبلغ 9 میلیارد و 696 میلیون ریال بوده است.

وی بیان کرد: شرق مازندران و شهرستان نکا از جمله شهرستان‌هایی هستند که آمار زکات مستحبی در آن بالا است که این زکات جمع‌آوری شده صرف امور عمرانی و کمک به نیازمندان و نوعروسان محتاج در منطقه شده است.

این مسئول با اشاره به اهمیت پرداخت زکات و تاکیدات ویژه‌ای که در این مورد در اسلام شده است، مطرح کرد: زکات از دستورات اسلامی و یکی از فروع دین است و پرداخت آن باعث برکت و تطهیر اموال مسلمانان می‌شود.

ساداتی با قدردانی از حضور به موقع و تبلیغ و اطلاع‌رسانی روحانیون در مناطق مختلف ادامه داد: امیدواریم در سال جاری نیز با همکاری تبلیغات اسلامی و اطلاع‌رسانی به موقع توسط روحانیون در دریافت زکات از کشاورزان رتبه مناسبی را در استان کسب کنیم.

وی گفت: با بهره‌گیری از توان روحانیون، دهیاران و شوراها در نقاط مختلف شهر و روستا و اطلاع‌رسانی مناسب باید نسبت به جمع‌آوری زکات اقدام شود تا زکات را در بین نیازمندان شناسایی شده و در راستای امور خیر در همان مناطقی که زکات جمع‌آوری شده صرف شود.