سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۳ تیر ۱۴۰۰

پرداخت 135 میلیارد ریال تسهیلات بسته رونق تولید در بابلسر - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 135 میلیارد ریال تسهیلات بسته رونق تولید در بابلسر

مدیر جهاد کشاورزی بابلسر گفت: 135 میلیارد و 210 میلیون ریال تسهیلات در قالب اعتبارات بسته رونق تولید از ابتدای امسال تاکنون به کشاورزان بابلسری پرداخت شد.

پرداخت 135 میلیارد ریال تسهیلات بسته رونق تولید در بابلسر

حسن رزاقی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان بابلسر، اظهار کرد: برای استفاده از بسته رونق تولید، تاکنون 53 طرح در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام شد.

وی با بیان اینکه طرح‌های معرفی شده بعد از بررسی در کارگروه تسهیل و رفع موانع در نهایت 33 طرح را به بانک‌های عامل معرفی کردند، تصریح کرد: بعد از معرفی 33 طرح به بانک‌های عامل 135 میلیارد و 210 میلیون ریال تسهیلات در قالب اعتبارات بسته رونق تولید به این افراد پرداخت شد.

مدیر جهاد کشاورزی بابلسر با اعلام اینکه در این‌باره برای 167 نفر اشتغال‌زایی شد، بیان کرد: بیشتر طرح‌های معرفی شده به بانک‌ها، مربوط به واحدهای مرغداری، دامداری، پرورش ماهی و شالیکوبی بود.

این مسؤول ادامه داد: جهاد کشاورزی بابلسر با کمک بخشداری‌های این شهرستان به ارزیابی پرتقال‌های خارج از چرخه عرضه به بازار پرداختند که توانستند در این باره یک میلیون و 505 هزار و 700 کیلوگرم پرتقال باغات بابلسر را از چرخه توزیع خارج کنند.

رزاقی افزود: در این‌باره 456 باغدار شهرستان بابلسر برای دریافت خسارت و استفاده از بسته حمایتی کمک بلاعوض دولتی معرفی شدند.

وی در پایان گفت: تاکنون 10 هزار کیلوگرم پرتقال توسط شرکت تعاونی بهنام بهنمیر از باغداران خریداری شد که از این میزان 8 هزار کیلوگرم پرتقال درجه سه و 2 هزار کیلوگرم پرتقال درجه یک بود.