جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

پرداخت 13 میلیارد تومان هزینه پزشک خانواده شهری در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 13 میلیارد تومان هزینه پزشک خانواده شهری در مازندران

مدیرکل بیمه سلامت مازندران از پرداخت بیش از 13 میلیارد تومان هزینه پزشک خانواده شهری مازندران در سال 93 خبر داد و گفت: بیش از 7 میلیارد تومان بابت نسخه‌های تجویزی به داروخانه‌ها پرداخت شد.

پرداخت 13 میلیارد تومان هزینه پزشک خانواده شهری در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بیمه سلامت مازندران، ستاد اجرایی پزشک خانواده شهری همچنین ستاد اجرایی پزشک خانواده روستایی با حضور رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی بابل، مسئولان شبکه بهداشت و نماینده پزشکان خانواده این شهرستان و مدیرکل و مسئولان اداره‌کل بیمه سلامت مازندران در دانشگاه علوم پزشکی بابل برگزار شده است.

در این برنامه، مدیرکل بیمه سلامت مازندران اعلام کرد: در سال 93 بیش از 13 میلیارد تومان از سوی این اداره‌کل بابت هزینه درمانی پزشک خانواده شهری استان هزینه شد که از این مبلغ بیش از هفت میلیارد تومان بابت نسخه‌های تجویزی پزشکان خانواده شهری به داروخانه‌ها پرداخت شده است.

رسول ظفرمند افزود: بیمه‌شدگان دارای پزشک خانواده شهری، از پرداخت فرانشیز پزشک و ماما معاف هستند.

سیدمظفر ربیعی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل نیز با تاکید بر تعامل دست‌اندرکاران اجرایی برنامه پزشک خانواده شهری اعم از دانشگاه‌های علوم پزشکی، بیمه‌ها و مجریان طرح (پزشکان خانواده)، بر افزایش کیفیت خدمات درمانی به بیمه‌شدگان تاکید کرد.

پس از جلسه، ستاد اجرایی پزشک خانواده شهری برگزار شد و مسئول پزشک خانواده اداره‌کل بیمه سلامت مازندران، گزارشی از عملکرد پزشک خانواده در سال 93 پرداخت.

احمد اسدی بیان کرد: در سال 93 به یک‌میلیون و 248 هزار بیمه‌شده روستایی ساکن در روستاها و شهرهای ریر 20 هزار نفر، خدمات بیمه‌ای ارائه شد و حدود 90 میلیارد تومان بابت هزینه درمانی سطح یک پزشک خانواده روستایی از سوی اداره‌کل بیمه سلامت مازندران پرداخت شد که شامل ویزیت پزشک، ماما، دارو، آزمایش، رادیولوژی، دندان‌پزشکی، خدمات بیتوته و ... می‌‌شود.