سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

پرداخت 110 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در محمودآباد - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت 110 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در محمودآباد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محمودآباد از اختصاص 110 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای 9 واحد صنعتی در این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون 24 واحد تولیدی برای بهره‌مندی از بسته حمایتی رونق تولید به بانک‌های عامل معرفی شدند.

پرداخت 110 میلیارد ریال تسهیلات رونق تولید در محمودآباد

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان محمودآباد، عباسعلی زمانی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: از مجموع 133 واحد صنعتی و تولیدی دایر در محمودآباد 54 واحد در سامانه بهینه‌یاب درخواست تسهیلات خود را ثبت کرده که از این تعداد 24 واحد به بانک‌های عامل برای اخذ بسته رونق تولید معرفی شدند.

وی از اختصاص 110 میلیارد ریال تسهیلات بانکی برای 9 واحد صنعتی خبر داد و افزود: با تزریق این مبلغ تسهیلات در قالب سرمایه در گردش 81 نفر در این واحدهای صنعتی و تولیدی مشغول به‌کار شدند.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت محمودآباد مهم‌ترین مشکلات واحدهای تولیدی صنعتی را عدم تأمین سرمایه در گردش و تأمین نقدینگی مورد نیاز برای راه‌اندازی واحدها و عدم دسترسی به بازار فروش داخلی و خارجی و بالا بودن قیمت‌های تمام‌شده محصولات و جریمه و اعمال نرخ سود بانکی در پی افزایش بدهی واحدها با توجه به تسهیلات اخذ شده از بانک‌ها عنوان کرد و تصریح کرد: واردات بی‌رویه کالاهای خارجی بی‌کیفیت و نبود مشوق‌های سرمایه‌ای سبب شده است تا سرمایه‌گذاری در این بخش با چالش‌های زیادی روبه‌رو شود.

زمانی در پایان گفت: از مجموع 133 واحد صنعتی شهرک صنعتی محمودآباد 53 واحد آن فعال و 6 واحد نیمه‌فعال و 28 واحد غیرفعال و 46 واحد در مرحله خرید زمین و صدور پروانه فعالیت هستند.