جهش تولید | چهارشنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۹

پرداخت مطالبات باغداران مازندرانی تا پایان بهمن - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت مطالبات باغداران مازندرانی تا پایان بهمن

بهای خرید تضمینی مرکبات باغداران مازندرانی و تسهیلات به خسارت دیدگان برف اخیر همین ماه پرداخت می شود.

پرداخت مطالبات باغداران مازندرانی تا پایان بهمن

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران امروز به خبرگزاری صدا و سیما گفت: بهای خرید تضمینی پرتقال های دور ریختنی و تسهیلات برای جبران و احیاء باغ های خسارت دیده برف آذر ماه تا  تا پایان بهمن ماه  پرداخت می شود.
دلاور حیدر پور به خرید حدود 130 هزار تن پرتقال دور ریختنی به ارزش حدود 50 میلیارد تومان اشاره کرد و افزود: باغداران نگران دریافت مطالبات نباشند، چراکه همه جامعه می دانند، سر رسید های دولت دیر و یا زود دارد اما سوخت و سوز ندارد.
وی گفت: در حال حاضر مصوبه دولت برای تامین اعتبار مراحل اداری خود را گذرانده و تا پایان بهمن مطالبات باغداران نقد می شود.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با بیان اینکه دولت با پیگیری نمایندگان، مسئولان و ائمه جمعه، مصوبه خوبی را برای جبران خسارت باغداران مازندران داشته است ،افزود : تا کنون 35هزار تن پرتقال های درجه یک، 2 و سه  با هدف تنظیم بازار مرکبات خریداری شده است.
رئیس جهاد کشاورزی مازندران خاطر نشان کرد: 22هزار تن از پرتقال های یخ زده استان نیز به کارخانه آب میوه گیری برای کنسانتره ارسال شده است.
حیدر پور از خرید 13هزارو 500تن کیوی یخ زده استان به ارزش هشت میلیاردو 100میلیون تومان خبر داد و گفت: این میوه برای کنسانتره به استان های خراسان رضوی ،سمنان و ارومیه ارسال شده است.
مازندران با تولید سالانه حدود 200 هزار تن کیوی ،90 درصد این میوه پائیزی کشور را تامین می کند.
وی از معرفی باغداران خسارت دیده به بانک ها برای دریافت تسهیلات با نرخ سود 10 درصد خبر داد و گفت: کارشناسان مراکز جهاد کشاورزی با همکاری دهیاران با بررسی خسارت باغ مرکبات و کیوی ،صاحبان آنان را شناسایی و برای دریافت تسهیلات به بانک ها معرفی کردند.
وی تصریح کرد: این افراد تا پایان بهمن برای دریافت تسهیلات از سوی بانک ها فراخوان می شوند.
همچنین دولت برای تسریع در پرداخت بیمه محصولات خسارت دیده باغداران از سوی صندوق بیمه محصولات کشاورزی نیز20 میلیارد تومان اعتبار مصوب کرد که در اختیار این صندوق قرار گرفته است.
برف سوم اذر ماه بیش از 900 میلیارد تومان به بخش کشاورزی مازندران خسارت زد .