جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

پرداخت ماهانه 125 ‌میلیارد تومان مستمری در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت ماهانه 125 ‌میلیارد تومان مستمری در مازندران

مدیر‌کل تامین اجتماعی مازندران با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی دولتی نیست، گفت: میزان پرداختی این سازمان در مازندران به‌صورت ماهانه 125 میلیارد تومان برای جمعیت 120 هزار بازنشسته و مستمری‌بگیر این استان است.

پرداخت ماهانه 125 ‌میلیارد تومان مستمری در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، سید‌علی‌اصغر محمودی در همایش بازنشستگان تامین اجتماعی غرب مازندران که به‌مناسبت ایام‌الله دهه فجر و در سینما جهان‌نما چالوس برگزار شد، با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی یک‌نهاد عمومی و غیردولتی است، اظهار کرد: صندوق تامین اجتماعی برای نخستین‌بار در سال 1309 کلید خورد و در سال 1354 نیز قوانین برای آن وضع شد و با سیر تحولات به جایی رسید که امروز صاحب آن خود کارگران و بازنشستگان هستند.

وی با گرامیداشت ایام دهه فجر و مقایسه آن با سال‌های قبل خاطر‌نشان کرد: دهه فجر امسال علاوه بر اینکه نماد اقتدار، نظام و مردم است و بعد از 37 سال با وجود تحریم‌هایی ناجوانمردانه دشمنان کشور ما به سرانجام و فرجام رسید که باید این موضوع را به فال نیک گرفت.

مدیر‌کل تامین اجتماعی استان مازندران با اشاره به اینکه 58 درصد از جمعیت استان زیرپوشش بیمه تامین اجتماعی قرار دارند، خاطر‌نشان کرد: از 3 میلیون و 100 هزار نفر از جمعیت استان، یک‌میلیون و 850 نفر بیمه تامین اجتماعی هستند.

محمودی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی دولتی نیست، اظهار کرد: میزان پرداختی این سازمان در مازندران به‌صورت ماهانه 125 میلیارد تومان برای جمعیت 120 هزار بازنشسته این استان است.

مدیر‌کل تامین اجتماعی استان مازندران منابع سازمان تامین اجتماعی را محدود دانست و ادامه داد: امیدواریم با گشایش در برجام تولید نیز رونق یافته و وضعیت دولت به‌ اندازه‌ای مطلوب شود که بدهی تامین اجتماعی را پرداخت کند و به‌ این ترتیب وضعیت اقتصادی این صندوق تقویت می‌شود.

وی طرح کرامت رضوی و اعزام یک‌هزار نفر از بازنشستگان استان به سفر زیارتی مشهد مقدس را از جمله کارهای اجرا شده در تامین اجتماعی مازندران برشمرد و افزود: طرح نسیم سلامت، اعزام بازنشستگان به سفر زیارتی عتبات عالیات و همچنین افزایش و پرداخت صدور احکام نسبت به سال‌های گذشته از دیگر برنامه‌هایی است که نوید روزهای خوشی را در این سازمان رقم می‌زند.

مدیر‌کل تامین اجتماعی استان مازندران در پایان گفت: هدف ما برآوردن نیازها خواسته‌های قشر زحمتکش و بازنشستگان تامین اجتماعی است بنابراین همه به‌عنوان یک‌خانواده و سازمان هستیم و شرق و غرب مازندران برای ما فرقی ندارد.