جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

پرداخت تسهیلات 600 میلیارد تومانی به تعاونی‌های مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت تسهیلات 600 میلیارد تومانی به تعاونی‌های مازندران

مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون مازندران، گفت: امسال 600 میلیارد تومان به تعاونی‌های استان تسهیلات پرداخت شد.

پرداخت تسهیلات 600 میلیارد تومانی به تعاونی‌های مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، علیرضا اکبری در یازدهمین جشنواره تعاونی‌های مازندران که در باشگاه فرهنگیان مرکز استان برگزار شد، اظهار کرد: تعاونی‌های مازندران در شرایط نامناسب اقتصادی مقاومت کرده و به فعالیت خود ادامه دادند لازم است رمز موفقیت این فعالان اقتصادی نقشه راهی برای تعاونی‌های جدید باشد.

وی با اشاره به اینکه بانک توسعه تعاون صد درصد دولتی است، افزود: بانک توسعه تعاون برای حمایت از تعاونی‌ها بیش از یک‌هزار و 300 میلیارد تومان تسهیلات در اختیار این بخش قرار داده است.

مدیر امور شعب بانک توسعه تعاون مازندران با اعلام اینکه امسال بیش از 600 میلیارد تومان تسهیلات در اختیار تعاونی‌ها قرار می‌گیرد، اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال بیش از 700 میلیارد تومان تسهیلات از منابع داخلی در اختیار تعاونی‌ها و واحدهای کوچک و متوسط قرار داده شود.

این مسؤول با بیان اینکه به مناسبت هفته تعاون در حمایت از بخش تعاون برای تعاونی‌هایی که به هر دلیل دچار مشکل شدند و نتوانستند بدهی بانک را پرداخت کنند دوره دیگر بدهی تمدید شد، گفت: بخشی از جرایم بانکی تعاونی‌ها هم در هفته تعاون بخشوده می‌شود.

اکبری در حمایت از تعاونی‌های بخش صنعت و کشاورزی که سبب توسعه اقتصادی می‌شوند، افزود: با بودجه‌هایی که طی تفاهم‌نامه‌های در اختیار بانک قرار می‌گیرد و از سوی صندوق توسعه تعاون از تعاونی‌های بخش صنعت و کشاورزی حمایت می‌شود.

دبیر اتاق تعاون مازندران نیز اظهار کرد: مازندران با 700 آبادی خالی از سکنه تولید صنعتی استان را دچار مخاطره کرد.

علاالدین ربیعی با اشاره به اینکه 6 ماه از شعار سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل که از سوی رهبری مورد تأکید قرار گرفته نمی‌گذرد لازم است این رهنمودها نقشه راه همه اقشار جامعه در توسعه اقتصادی کشور قرار گیرد، گفت: برای توسعه اقتصادی و اشتغال‌زایی باید به اهمیت تعاونی‌ها واقف باشیم.