جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

پرداخت تسهیلات به 3000 واحد مسکن فرسوده در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت تسهیلات به 3000 واحد مسکن فرسوده در مازندران

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از پرداخت تسهیلات به 3 هزار واحد مسکن فرسوده در استان خبر داد.

پرداخت تسهیلات به 3000 واحد مسکن فرسوده در مازندران

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران، حیدر نوروزی اظهار کرد: با توجه به مصوبه هیأت وزیران و در راستای تحقق قانون ساماندهی، حمایت از تولید و عرضه مسکن و قانون حمایت از احیاء، بهسازی و نوسازی بافت‌های فرسوده و ناکارآمد شهری، ارائه تسهیلات در دستور کار قرار دارد.

وی با اعلام کاهش نرخ تسهیلات بافت‌های فرسوده، نرخ سود را در دوره مشارکت و بازپرداخت 18 درصد بیان کرد و افزود: براساس هماهنگی‌های انجام گرفته متقاضیانی که در سامانه تسهیلات ثبت‌نام کنند از یارانه 10 درصدی بهره‌مند می‌شوند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران ارائه تسهیلات در محدوده‌‎های هدف را از بسته‌های تشویقی دولت عنوان کرد که میزان تسهیلات در شهرهای بالای 200 هزار نفر 400 میلیون ریال و شهرهای کمتر از جمعیت مورد نظر، 300 میلیون ریال برای هر واحد مسکونی است و متقاضیانی که از طریق تجمیع پلاک اقدام به نوسازی و دریافت پروانه ساخت کنند از تسهیلات ودیعه مسکن با نرخ حمایتی 4.7 درصدی و به مبلغ حداکثر 200 میلیون ریال بهره‌مند می‌شوند.

این مسؤول تصریح کرد: در راستای چارچوب برنامه حمایتی اقتصاد مقاومتی و با توجه به بسته حمایتی خارج از رکود دولت، اداره عمران و بهسازی شهری این اداره کل به منظور تسریع در ارائه تسهیلات، ثبت‌نام و معرفی متقاضیان به بانک‌های عامل را  برعهده گرفته است.

نوروزی با اعلام سهمیه ابلاغی مازندران به تعداد 5 هزار و 500 واحد، گفت: از زمان ابلاغ این سهمیه 3 هزار واحد تسهیلات بافت‌های فرسوده به متقاضیان واگذار شده و همچنین زمان ثبت‌نام و معرفی متقاضیان که در دوره‌های گذشته به دلایل مختلف زمان بر بوده است با تلاش همکاران اداره عمران و بهسازی شهری این اداره‌کل در کمترین زمان و در واقع بدون دوره انتظار صورت می‌گیرد.