سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

پرداخت تسهیلات به تولید کنندگان دستگاه‌های مکانیزه کشاورزی در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت تسهیلات به تولید کنندگان دستگاه‌های مکانیزه کشاورزی در مازندران

دلاور حیدرپور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با اشاره به اینکه افزایش تولید،کاهش هزینه و افزایش بهره‌وری از نیروهای کارگری از اهداف مکانیزاسیون کشاورزی است، اظهار داشت: ارتقای ضریب مکانیزاسیون کشاورزی نقش محوری در افزایش تولید ایفا می‌کند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: استفاده از ادوات مکانیزه در بخش کشاورزی نقش به‌سزایی در افزایش عملکرد محصولات کشاورزی دارد.

حیدرپور خاطرنشان کرد: افزایش ضریب مکانیزاسیون در کشاورزی با ورود انواع ادوات و دستگاه‌های کشاورزی در روند کاشت، داشت و برداشت محصولات امکان‌پذیر است.

وی ادامه داد: استفاده از ماشین‌آلات کشاورزی و بهره‌وری از تکنولوژی روز نقش تعیین کننده‌ای در استمرار تولید و کاهش سختی کار در کشاورزی دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران با اشاره به اینکه سیاست جهاد کشاورزی بر تقویت شرکت‎های مکانیزاسیون و مکانیزه کردن فعالیت‌های بخش کشاورزی استان است، گفت: در اختیار قرار دادن تسهیلات به شرکت‌های تولیدی ادوات کشاورزی برای توانمندسازی آنها از اقداماتی است که زمینه خدمات مطلوب‌تر به کشاورزان را فراهم می‌کند.

این مسئول با بیان اینکه ارائه خدمات به شرکت‌های مکانیزاسیون سبب استفاده از ظرفیت‌های ماشین‌آلات بخش کشاورزی می‌شود، متذکر شد: تقویت شرکت‌های‌ مکانیزاسیون سبب افزایش بهره‌وری از ماشین‌آلات کشاورزی و نهاده‌های تولید می‌شود.

حیدرپور در پایان اذعان داشت: 130 شرکت مکانیزاسیون کشاورزی در مازندران وجود دارد که 70 درصد آن فعال است.