جهش تولید | پنج‌شنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۹

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی320مددجوی کمیته امداد آمل معطل مانده است - نمایش محتوای خبر

 

 

پرداخت تسهیلات اشتغالزایی320مددجوی کمیته امداد آمل معطل مانده است

به گزارش خبرنگار ایرنا، ˈ رمضان علیپورˈ روز سه شنبه در جمع خبرنگاران افزود: از این تعداد217 پرونده در مراحل بررسی نهایی که متقاضیان 118 پرونده اشتغالزایی نیز در مرحله نهایی دریافت تسهیلات خود از بانکهای معرفی شده هستند.

وی اعتبار اختصاص داده شده برای مدد جویان متقاضی کار زیرپوشش کمیته امدادامام خیمنی(ره) در آمل را حدود 28میلیارد ریال اعلام واضافه کرد: متاسفانه به علت مشکلات اعتباری فقط 87درصد اعتبارات تخصیصی سال گذشته دریافت شده و بخشی از اعتبارات نیز جذب نشده است .

وی ادامه داد: تسهیلات پرداختی به هر متقاضی زیر پوشش این نهاد 10 تا 300میلیون ریال است که با توجه به نوع طرح و اشتغال آن است.

مدیرکمیته امدادامام خمینی(ره) آمل، توانمندسازی خانواده های زیر پوشش این نهاد را از اولویت های جدی خواند و افزود: در سالهای اخیر تعداد زیادی از خانوارهای زیر پوشش با دریافت تسهیلات اشتغالزایی از پوشش این نهاد خارج و حتی باعث ایجاد اشتغال برای سایر مددجویان شهرستان شدند.

علیپور، شمار خانوارهای زیرپوشش مستقیم حمایت های کمیته امدادامام خمینی(ره) شهرستان آمل را 5هزار و600خانوار با بیش از 11هزار نفر اعلام و تصریح کرد: حدود 3هزار خانوار از اقشار آسیب پذیرجامعه نیز شناسایی که درصورت نیاز به کمک های مالی در بخش های تحصیلی ، درمانی و معیشتی به آنان اقدام خواهد شد.

وی، دربخش دیگری از سخنان خود در این نشست خبری، به برگزاری دوره های مختلف آموزشی ومشاوره های خانواده برای مددجویان زیر پوشش این نهاد در طول سال خبر داد وگفت: آموزش های زوج های جوان زیرپوشش کمیته امداد آمل به مدت 40ساعت ودر موضوعات ˈ بهداشت فردی و خانواده، روابط زناشویی، همسرداری ودر بخش های اقتصادی وفرهنگیˈ برگزار می شود.

مدیرکمیته امدادامام خمینی(ره) آمل همچنین گفت: هم اکنون 141 مددجوی زیرپوشش این نهاد متقاضی تهیه جهزیه عروس هستند که به علت محدودیت مالی در این بخش فقط 720میلیون ریال توان خرید جهزیه وجود دارد که ضروری است نیکوکاران شهرستان به این بخش نیز توجه ویژه داشته باشند.

علیپور،به وجود 600یتیم شناسایی شده توسط این نهاد و حمایت مالی حدود 2هزار و336نفر از نیکوکاران این شهرستان از آنان اشاره کرد و گفت: هریک از حامیان به طور میانگین ماهانه 120 تا 150هزارتومان مستمری به حساب آنان واریز می کنند.

شهرستان آمل حدود 400هزار نفر جمعیت دارد.