سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

پرداخت بیش از 4 میلیارد ریال تسهیلات به روستاییان چالوس و کلاردشت - صفحه اصلی.old

 

 

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پرداخت بیش از 4 میلیارد ریال تسهیلات به روستاییان چالوس و کلاردشت

پرداخت بیش از 4 میلیارد ریال تسهیلات به روستاییان چالوس و کلاردشت


رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چالوس و کلاردشت از پرداخت 4 میلیارد و 630 میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به روستاییان این 2 شهرستان خبر داد.

پرداخت بیش از 4 میلیارد ریال تسهیلات به روستاییان چالوس و کلاردشت

مهدی ردایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در چالوس با تأکید بر تملک واحدهای مسکونی در حریم رودخانه این شهرستان گفت:‌ با توجه به وقوع سیل و طغیان رودخانه‎ها به‎ صورت مکرر در سال‌های اخیر و متعاقب آن وارد آمدن خسارت به واحدهای مسکونی واقع در حاشیه رودخانه‎ها موضوع در جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران مطرح شده است.

وی افزود: همچنین طی ابلاغیه استانداری مازندران مبنی بر اجرای نامه هیئت وزیران برای تعیین تکلیف واحدهای مسکونی واقع در حریم رودخانه، با هماهنگی فرمانداری، بخشداری، شهرداری و آب منطقه‌ای نسبت به شناسایی واحدهای مسکونی در حوزه شهری و روستایی اقدام شد و پس از ارزیابی کارشناس و توافق با مالکان در حال تملک واحدها هستیم.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چالوس و کلاردشت بازسازی و ارائه تسهیلات طرح ویژه نوسازی و بهسازی مسکن روستایی را از دیگر برنامه‌های این نهاد برشمرد و افزود: طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با هدف بهبود کیفیت و بافت روستایی و ارتقای سطح ایمنی، بهداشتی، رفاه و آسایش مسکن روستایی انجام شد که در این راستا بنیاد مسکن چالوس با ارائه تسهیلات طرح ویژه و زیرساخت‌ها نسبت به بهبود سیمای بصری و چشم‌انداز روستا، مقاوم‌سازی و بهسازی مسکن اقدام کرده و تاکنون 6 هزار و 114 فقره تسهیلات مسکن روستایی به روستاییان پرداخت شده است.

این مسئول با اشاره به پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه مسکن روستایی در این منطقه تصریح کرد: از دیگر اقدامات بنیاد مسکن برای ارتقای کیفیت ساختمان‌های مسکونی روستاها، اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به واحدهای مسکونی برای تکمیل و تعمیر ساختمان روستایی است و با توجه به عملکرد گسترده‌ در زمینه آبادانی روستاها، بنیاد با اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه گام مهمی نسبت به تأمین اعتبارات مورد نیاز روستاییان برداشته است.

ردایی اضافه کرد: تاکنون 4 میلیارد و 630 میلیون ریال تسهیلات قرض‌الحسنه به روستاییان شهرهای چالوس و کلاردشت پرداخت شده است.

وی به تسهیلات مسکن مهر اشاره کرد و ادامه داد: تاکنون در کلاردشت و مرزن‌آباد 196 نفر شرایط دریافت تسهیلات مسکن مهر را داشتند که 147 نفر پس از تکمیل پرونده به‌ صورت انفرادی به بانک‌های عامل معرفی شدند.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چالوس و کلاردشت درباره بازسازی مناطق آسیب‌دیده از سیل، طوفان و برف در چالوس خاطرنشان کرد: در سیل تیرماه 90 در کلاردشت، 141 واحد در حوزه شهری و روستایی دچار خسارت شدند که میزان آن 5 میلیارد ریال برآورد شد و لایروبی و پاکسازی محوطه و پارکینگ 80 واحد نیز توسط ماشین‎آلات بنیاد مسکن انجام شد.

وی درباره میزان خسارات سیل آبان‌ماه 92 در چالوس گفت: یک‌هزار و 387 واحد دچار خسارت شدند که 839 واحد مربوط به حوزه شهری و 548 واحد مربوط به حوزه روستایی بوده است و میزان خسارات وارده 34 هزار و 255 میلیون ریال برآورد شده و تسهیلات ارائه‌ شده در قالب وام بانکی و کمک بلاعوض توزیع شده است.

ردایی به طوفان بهمن‌ماه 91 در چالوس اشاره کرد و یادآور شد: بر اثر این طوفان 24 واحد در حوزه روستایی دچار خسارت شدند و میزان خسارت وارده 690 میلیون ریال برآورد شده است.

وی همچنین از خسارات سنگین برف بهمن‎ماه 92 در این منطقه خبر داد و افزود: یک‌هزار و 91 واحد دچار خسارت شدند که 523 واحد مربوط به حوزه شهری و 568 واحد مربوط به حوزه روستایی بود و میزان خسارت وارده 67 هزار و 575 میلیون ریال برآورد شده است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی چالوس و کلاردشت در پایان گفت: به متقاضیان زیرپوشش کمیته امداد و بهزیستی و همچنین متقاضیانی که خسارت آنها بیش از 60 درصد بود، 3 هزار و 499 ورق ایرانیت به متراژ 7 هزار و 700 مترمربع تحویل داده شده است.