جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۹

پذیرش 8 واحد تولیدی چالوس برای دریافت تسهیلات حمایتی - نمایش محتوای خبر

 

 

پذیرش 8 واحد تولیدی چالوس برای دریافت تسهیلات حمایتی

معاون فرماندار چالوس با اشاره به اینکه تاکنون 32 واحد تولیدی این شهرستان در سایت بهین‌یاب ثبت‌نام کرده‌اند، گفت: هشت واحد در مرحله نخست پذیرش شدند و آماده دریافت تسهیلات حمایتی هستند.

پذیرش 8 واحد تولیدی چالوس برای دریافت تسهیلات حمایتی

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان چالوس، حمید محمدی‌فیروز صبح امروز در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان کارگروه اشتغال را در حوزه نظارتی مهم خواند و اظهار کرد: این کارگروه به‌دلیل اهمیتی که برای هماهنگی و استفاده از ظرفیت‌های شهرستان دارد، مهم است.

وی با اشاره به اینکه بحث رونق در حوزه بازار کار ضمن حفظ اشتغال و وضع موجود مساله‌ای است که در کشور مهم تلقی می‌شود، افزود: با توجه به اینکه فاز دوم در شهرک صنعتی مرزن‌آباد در حال واگذاری است و مطالعه برای جذب سرمایه‌گذاران در شهرستان صورت گرفته بنابراین نیاز است تا مدیران دستگاه‌های مرتبط کمک کنند.

معاون فرماندار چالوس با تاکید بر اینکه باید زمینه را برای کسب مجوز بهره‌برداری و شروع به‌کار فراهم کرد، افزود: باید تلاش شود تا با ایجاد اشتعال از جوانان بومی برای اشتغالزایی و مبارزه با معضل بیکاری استفاده شود.

وی خاطرنشان کرد: دولت در سال چهارم خدمات خود و ارزیابی‌هایی که از بخش کارگاه‌های تولیدی، خدماتی و صنعتی داشت تسهیلاتی را برای تقویت کارگاه‌ها و در مناطقی که با مشکل نقدینگی روبه‌رو بودند نیز منابعی را در نظر گرفت.

محمدی‌فیروز با اشاره به اینکه در شهرستان چالوس تاکنون 32 واحد تولیدی در سایت بهین‌یاب ثبت‌نام کرده‌اند، اظهار کرد: در مرحله نخست آن هشت واحد پذیرش شدند و باید تلاش کرد تا این تعداد ارتقا پیدا کند.

وی با تاکید بر اینکه در راستای تقویت حوزه اشتغال باید گزارش هفتگی به استانداری ارائه کرد، گفت: مسائلی مانند تسهیلات حمایتی بانک‌ها و واحدهای تولیدی باید بررسی و اطلاع‌رسانی شود.

معاون فرماندار چالوس با بیان اینکه دستگاه‌های مرتبط باید بتوانند برای تسهیلات حمایتی گام‌هایی بردارند، خاطرنشان کرد: در این زمینه فرمانداری چالوس نیز با استفاده از یک کارشناس سعی می‌کند تا با واحد دولتی و بانک ارتباط برقرار کرده و با شناسایی موانع موجود می‌توان روند کار را توسعه بخشید.

این مسؤول در پایان گفت: برای جذب و  استفاده بهینه از این تسهیلات حمایتی به کمک عمومی نیاز است تا کارهایی انجام شود که اعتبارات تخصیص یافته از دست نرود.