جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۳ خرداد ۱۳۹۹

پذیرش 2 میلیون گردشگر نوروز 94 در مازندران / دهیاران موظف به اجرای 2 طرح عمرانی شدند - نمایش محتوای خبر

 

 

پذیرش 2 میلیون گردشگر نوروز 94 در مازندران / دهیاران موظف به اجرای 2 طرح عمرانی شدند

استاندار مازندران با اشاره به اینکه نخستین کمیته گردشگری روستایی کشور در استان مازندران شکل گرفت، گفت: در نوروز 94 توانستیم حدود 2 میلیون نفر گردشگر را در سطح روستاها جذب کنیم.

پذیرش 2 میلیون گردشگر نوروز 94 در مازندران / دهیاران موظف به اجرای 2 طرح عمرانی شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از بابلسر، ربیع فلاح‌جلودار بعد از ظهر امروز در همایش بخشداران و دهیاران مازندران در متل بانک ملی بابلسر با تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه (س) با اشاره به اینکه این همایش از بهترین و بامحتواترین همایش کشوری و استانی است، اظهار کرد: روستاها مهم‌ترین پایگاه امنیتی و تولیدی هستند و فرهنگ روستا فرهنگ کار، تلاش و مقاومت اقتصادی است.

استاندار مازندران با اشاره اینکه روستاییان ما از ابتدای انقلاب تاکنون همواره در تمام صحنه‌ها حضوری فعال دارند، افزود: موضوع ده و دهیاران باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

فلاح با اشاره به شعار مقام معظم رهبری در نوروز 94 با نام سال ملت، دولت،همدلی و همزبانی افزود: تمام تلاش مسئولان استانی از ابتدای سال تاکنون پیگیری این شعار بود و در این زمینه توانستیم اقدامات موثری انجام دهیم به گونه‌ای که جزء نخستین استان‌های کشور در بحث حضور مردم در انتخابات بودیم.

وی با بیان اینکه با وجود ظرفیت‌هایی که در سطح استان وجود دارد در بحث توسعه نتوانستیم به موفقیت دست یابیم،خاطرنشان کرد: آهنگ توسعه سیاست‌زدگی در سطح مازندران بیش از توسعه اقتصادی خود را نشان داده است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه تمام تلاش ما توسعه اقتصادی است، گفت:  باید سیاست اقتصاد مقاومتی در تمام شئون کشور رعایت شود و به عنوان جریان جاری و ساری خود را نشان دهد.

فلاح با اعلام اینکه تمام تلاش ما تحقق اقتصاد مقاومتی در سطح استان است، بیان کرد: با ورود رئیس جمهور به استان مازندران اعتبارات خوبی به استان اختصاص یافت و نسبت به استان‌های دیگر اعتبارت دو برابری را شاهد بودیم.

وی با بیان اینکه تمام تلاش ما پیگیری و تخصیص کامل اعتبارت است، گفت: تمام دستگاه‌های اجرایی موظفند در جذب اعتبارات اقدامات لازم را انجام دهند.

نماینده عالی دولت در استان مازندران با اشاره به اینکه نباید به بودجه دولتی چشم امید داشته باشیم، گفت: مهم‌ترین بحث ما بحث اقتصاد مردمی است که باید دنبال شود در این صورت با حضور بخش خصوصی در بحث گردشگری و کشاورزی می‌توانیم به رشد و توسعه دست یابیم.

وی با بیان اینکه استان مازندران با داشتن منابع طبیعی استانی برخوردار است،گفت: تمام تلاش ما حرکت در مسیر تولید مولد است.

فلاح با اشاره به اینکه تسهیلات خوبی برای اجرای طرح‌های عمرانی در سطح روستاهای مازندران اختصاص یافت،افزود: دهیاران به عنوان خادمان روستا به اجرای این طرح‌ها بپردازند و تمام روستاهای مازندران باید تا پایان سال 95 دست‌کم دو طرح را برای اجرا داشته باشند.

وی با بیان اینکه این تسهیلات برای روستاهای بالای 20 خانوار با تسهیلات سه درصد واگذار می‌شود، گفت: همه دستگاه‌های اجرایی بی‌چون و چرا در خدمت این طرح باشند و از این طرح حمایت کنند.

استاندار مازندران با اشاره به ضرورت توجه بحث گردشگری روستایی خاطر نشان کرد: بومی‌گردی و مسائل مربوط به گردشگری روستایی مورد توجه همه مردم جهان است و باید به آن توجه شود.

فلاح با بیان اینکه روستاهای مازندران با روستاهای دیگر متفاوت بوده و از توسعه زیادی  برخوردار هستند، تصریح کرد: زیرساخت روستایی مازندران در کل کشور مقام نخست را دارد.

وی با اشاره به اینکه نخستین کمیته گردشگری روستایی کشور در استان مازندران شکل گرفت، افزود: در نوروز 94 توانستیم حدود 2 میلیون نفر گردشگر را در سطح روستاها جذب کنیم.

استاندار مازندران با بیان اینکه روستا باید به شکل روستایی باقی بماند اما خدمات در سطح روستاها بیشتر شود، خاطرنشان کرد: یکی از سیاست اصلی دولت در سطح استان مازندران توزیع عادلانه درآمد و امکانات در سطح روستاها است.

وی با اشاره به اینکه یکی از معضلات استان مازندران موضوع پسماند است، افزود: در روستاها بحث تفکیک زباله از مبدا انجام شود و بحث تفکیک زباله خود اشتغال را به همراه دارد و دست‌کم برای دو نفر اشتغال‌زایی می‌شود.

فلاح با اشاره به اینکه بحث بیمه روستایی جدی گرفته شود، گفت: یکی از ارزیابی‌های انجام شده برای عملکرد دهیاران بحث توجه به بیمه روستایی است دهیاران باید با پوشش بیمه روستاییان زمینه رفاه روستاییان را در سطح روستا فراهم کنند.