جهش تولید | شنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۹

پذیرش 2 مقاله هواشناسی مازندران در کنفرانس منطقه‎ای تغییر اقلیم - نمایش محتوای خبر

 

 

پذیرش 2 مقاله هواشناسی مازندران در کنفرانس منطقه‎ای تغییر اقلیم

مدیرکل هواشناسی مازندران گفت: دو مقاله کارشناسان اداره کل هواشناسی مازندران در پنجمین کنفرانس منطقه‎ای تغییر اقلیم با شعار «گرمایش جهانی زمین و کاهش آثار زیان بار آن در منطقه» مورد پذیرش قرار گرفت.

پذیرش 2 مقاله هواشناسی مازندران در کنفرانس منطقه‎ای تغییر اقلیم

نوربخش داداشی امروز در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، از پذیرش دو مقاله کارشناسان اداره کل هواشناسی مازندران در پنجمین کنفرانس منطقه‎ای تغییر اقلیم با شعار «گرمایش جهانی زمین و کاهش آثار زیان بار آن در منطقه» خبر داد.

وی بیان کرد: دو مقاله از سوی کارشناسان اداره کل هواشناسی مازندران در این کنفرانس پذیرفته شد که یکی از این مقالات در بخش سخنرانی اصلی و دیگری به صورت پوستر ارائه شد.

مدیرکل هواشناسی مازندران اضافه کرد: مقاله با موضوع ارزیابی شرایط بارش و خشکسالی طی سال‌های 1394 تا 1418 با استفاده از ریز مقیاس نمایی داده‌های مدل گردش عمومی جو توسط رحیم یوسفی‌زاده از کارشناسان این اداره کل در بخش سخنرانی این کنفرانس ارائه شد.

داداشی، پایش و پیش‎بینی اقلیم، اثرات تغییرهای اقلیم و روش‎های سازگاری با آثار آن را سه محور اصلی برگزاری کنفرانس منطقه‎ای تغییر اقلیم در تهران دانست و افزود: داوود پرهیزکار معاون وزیر و رئیس سازمان هواشناسی به همراه دئون تربلاژ مدیر شاخه جوی سازمان هواشناسی جهانی، ژان پاسکال معاون IPCC، مجید حبیبی نوخندان رئیس پژوهشکده اقلیم‌شناسی ایران و امیلیو کوئواس مدیر پژوهشکده هواشناسی ایزانا، رئیسان بخش‎های علوم زیست محیطی و مرکز پایش و پیش‎بینی گرد و غبار سازمان هواشناسی جهانی و نماینده سازمان آموزشی، علمی و فرهنگی ملل متحد (UNESCO) در ایران از جمله شرکت‌کنندگان در این کنفرانس معرفی کرد.