سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰

پذیرش مسافران و گردشگران تابستانی در واحدهای اقامتی مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

پذیرش مسافران و گردشگران تابستانی در واحدهای اقامتی مازندران

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری ساری و میاندورود از پذیرش مسافران و گردشگران تابستانی در واحدهای اقامتی و پذیرایی دارای پروانه بهره‌برداری و کارت معتبر خبر داد.

پذیرش مسافران و گردشگران تابستانی در واحدهای اقامتی مازندران

رضا مهدیان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان میاندورود از پذیرش مسافران و گردشگران تابستانی خبر داد و گفت: واحدهای اقامتی هتل، متل، هتل آپارتمان، مهمانپذیر، ویلاهای خصوصی خانه مسافر مجوزدار، ویلاهای دولتی  و واحدهای پذیرایی بین‌راهی مجوزدار اجازه پذیرش مسافران و گردشگران را دارند.

وی بیان کرد: واحدهای اقامتی و پذیرایی موظف هستند تا دارای پروانه بهره‌برداری و کارت معتبر بوده و نرخ مورد نظر را در معرض دید مسافران قرار داده و در قبال ‌پذیرش مشتریان فاکتور ارائه دهند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ساری و میاندورود اضافه کرد: جدا از آماده‌سازی و ساماندهی واحدهای مذکور، با اخذ معرفی‌نامه از متقاضیان اجرای طرح دریا، اخذ استعلامات سه‌گانه از مرکز بهداشت، دادگستری، اداره نظارت بر اماکن عمومی شهرستان و معرفی به امور اراضی و عقد قرارداد با آنها از اداره میراث فرهنگی و گردشگری پروانه بهره‌برداری دریافت کنند.

وی در پایان با تأکید بر اینکه طرح‌های بدون پروانه بهره‌برداری قانونی نیستند، گفت: درجه طرح مشخص و نرخ متناسب با درجه طرح به مجریان اعلام می‌شود و موظف هستند نرخ مربوط را در غالب بنر در معرض دید مشتریان قرار دهند.