جهش تولید | جمعه، ۱۵ اسفند ۱۳۹۹

پدافند غیرعامل در تمام طرح‌های عمرانی لحاظ می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پدافند غیرعامل در تمام طرح‌های عمرانی لحاظ می‌شود

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران گفت: در تمامی طرح‌های عمرانی پدافند غیرعامل لحاظ شده است.

پدافند غیرعامل در تمام طرح‌های عمرانی لحاظ می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان ساری به نقل از روابط عمومی اداره‌کل راه و شهرسازی مازندران، حیدر نوروزی در جلسه کارگروه راه و شهرسازی پدافند غیرعامل که با حضور مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری مازندران برگزار شد، از مازندران به عنوان یک استان شاخص و خاص در سطح کشور در زمینه حمل و نقل یاد کرد و بیان داشت: مازندران از جمله استان‌هایی است که در تمامی بخش‌های حمل و نقل اعم از هوایی، ریلی، جاده‌ای و دریایی صاحب امتیاز بوده، از این‌رو شرایط زیرساخت پدافند غیرعامل در این استان دارای اهمیت و ویژگی خاص است.

وی تصریح کرد: وجود منابع طبیعی در این استان اعم از دریا، جنگل، دشت و همچنین تردد بالای گردشگر و مسافر در محورهای استان و حجم بالای ترافیک از جمله مواردی است که ارزش و اهمیت کارگروه راه و شهرسازی پدافند غیرعامل را در مازندران در جایگاهی خاص و مهم قرار می‌دهد.

نوروزی از محورهای شریانی مازندران به عنوان شاهرگ‌های حیاتی حمل و نقل جاده‌ای در کشور یاد کرد و اظهار داشت: سه محور مهم هراز، سوادکوه، کندوان که به عنوان محورهای ارتباطی استان با پایتخت هستند دارای شرایط خاص و منحصربه‌فردی بوده که در این کارگروه به آنها نگاه ویژه‌ای شده است.

این مسئول ادامه داد: قدمت بالای ساخت ابنیه‌های فنی، وجود تونل و پل‌های بزرگ و همچنین گردنه‌های کوهستانی از جمله مواردی هستند که زیرساخت‌های پدافند غیرعامل را در این محورها از اهمیت ویژه‌ای برخوردار کرده است.

رئیس کارگروه راه و شهرسازی پدافند غیرعامل استان از پدافند غیرعامل به عنوان یکی از موارد در تصویب پروژه‌های ملی در سطح استان یاد کرد و افزود: امروزه به غیر از مقوله زیست‌محیطی بحث پدافند غیرعامل نیز به عنوان یک عنصر حیاتی در تصویب پروژه‌های حمل و نقلی نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

مدیرکل راه و شهرسازی مازندران از امنیت و آسایش به عنوان یک نعمت یاد کرد و اظهار داشت: با توجه به وجود ناامنی و درگیری‌های متعدد در کشورهای همسایه، ایران اسلامی با رهبری مقام معظم رهبری و تدابیر عالمانه ایشان و ولایت‌مداری مردم کشور در امنیت کامل بوده، از این رو اجرایی نمودن برنامه‌ها و اهداف پدافند غیرعامل نیز می‌تواند گامی ارزنده و محکم در جهت تثبیت و اقتدار امنیت کشور شود.

به گزارش فارس، از چهارم الی 10 آبان‌ماه به عنوان هفته پدافند غیرعامل نام‌گذاری شده است.