جهش تولید | چهارشنبه، ۸ بهمن ۱۳۹۹

پدافند غیرعامل ازمؤثرترین روش های دفاع درمقابل تهدیدات دشمن است - نمایش محتوای خبر

 

 

پدافند غیرعامل ازمؤثرترین روش های دفاع درمقابل تهدیدات دشمن است

ˈعیسی لطیفیˈ روز چهارشنبه در مراسم تمرین پدافند غیرعامل در هنرستان پسرانه شریف واقفی بابل افزود: ایجاد آمادگی، حفظ و تداوم بنیه دانش آموزان در زمینه های دفاعی و نظامی را از جمله اهداف برگزاری مانور پدافند غیر عامل است.

وی گفت: هدف از برگزاری مانور پدافند غیرعامل این است که در برابر حوادث کم ترین خسارت را بر جای بگذاریم و به همین لحاظ این مانور برای یادگیری بهتر دانش آموزان در مواقع اضطراری برگزار شد .

وی بیان کرد: پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی گفته می شود که نیازی به جنگ افزار ندارد و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی جلوگیری و یا میزان آن را به حداقل ممکن کاهش داد.

وی با بیان اینکه امروز مانور پدافند غیرعامل برای آمادگی دانش آموزان برگزار شده است؛ افزود: این مانور میزان آمادگی دانش آموزان را در حوادث غیرمترقبه، حمله دشمنان و بلایای طبیعی بالا برده و آنها آگاهی کامل پیدا می کنند .

مدیر آموزش و پرورش بابل با اشاره به دغدغه های مسوولین بسیج و آموزش و پرورش و امداد و نجات در خصوص پدافند غیرعامل اظهارداشت: مانور حمله هوایی و آشنایی هرچه بیشتر دانش آموزان با امداد و نجات و طریقه خاموش کردن آتش سوزی از جمله اقدامات آشنایی دانش آموزان درپدافند غیر عامل است.