سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

پخش 2 هزار دقیقه برنامه‌های اوقاف مازندران از شبکه تبرستان - نمایش محتوای خبر

 

 

پخش 2 هزار دقیقه برنامه‌های اوقاف مازندران از شبکه تبرستان

به گزارش خبرگزاری فارس در ساری، تقی صمدی پیش از ظهر امروز در ششمین همایش وقف و رسانه مازندران که در جوار بقعه امامزاده عباس(ع) ساری برگزار شد، با بیان اینکه وقف سنت حسنه‌ای بوده که از دیرباز به اشکال گوناگون به روش‌های مختلف وجود داشته است، بیان داشت: وقف از مختصات نظام حقوقی و اقتصادی نظام اسلامی است.

قائم‌مقام صدا و سیمای مرکز مازندران با بیان اینکه وقف تبدیل مالکیت خصوصی به مالکیت عمومی است، اظهار داشت: هدف اصلی و اساسی نظام‌های اسلامی در حوزه وقف نوعی ایجاد تعادل اقتصادی است.

صمدی با اشاره به اینکه اگر ترویج این امر مهم صورت گیرد، قطعا تعادل اقتصادی در جامعه ایجاد می‌شود، افزود: رسانه استانی تعامل خوبی با مجموعه اوقاف مازندران دارد.

وی از پخش بیش از دو هزار دقیقه از برنامه‌های اوقاف مازندران در زمینه ترویج فرهنگ وقف از شبکه تبرستان خبر داد و گفت: ترویج فرهنگ وقف باید از سوی رسانه‌های استانی در حوزه وقف بیشتر کار شود.

این مسئول با تاکید بر اینکه در تولید یک گزارش خوب و مستند داستانی باید از یک واقف استفاده کنیم، ادامه داد: ما در مازندران شاهد امامزادگان متعددی هستیم که در این حوزه نیازمند ترویج آن از سوی رسانه‌ها است.

صمدی بهترین ابزار برای ترویج فرهنگ وقف در حوزه رسانه‌های استانی را صدا و سیما دانست و بیان داشت: معرفی واقفان نمونه در قالب برنامه‌های مستند داستانی به مردم معرفی شود.

وی با تاکید بر اینکه اثرات موقوفات در جامعه در قالب هنر باید از سوی رسانه‌ها به مردم معرفی شود، گفت: بسیاری از موضوعاتی که در حوزه وقف مطرح است بسیاری از مردم آشنایی ندارند و این کار رسانه است که به مردم معرفی کنند.

قائم‌مقام صدا و سیمای مرکز مازندران با بیان اینکه معرفی آثار و پیامدهای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی وقف وظیفه رسانه‌ها است، ادامه داد: اگر هم‌اندیشی و تعامل خوبی با اوقاف صورت بگیرد می‌شود از شبکه تبرستان این پیامدها را به مردم معرفی کنیم.

صمدی با بیان اینکه وقف در رفع مشکلات اقتصادی جامعه بسیار موثر است، اظهار داشت: مجموعه اوقاف مازندران در حال تلاش برای جا انداختن فرهنگ وقف در استان است.

وی با اشاره به اینکه تعامل دوسویه باید بین اوقاف و رسانه‌ها وجود داشته باشد، یادآور شد: رسانه استانی آمادگی همکاری با مجموعه اوقاف مازندران را دارد.

{jcomments off}