جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

پایگاه‌های انتقال خون مازندران در روزهای تاسوعا و عاشورا فعال است - نمایش محتوای خبر

 

 

پایگاه‌های انتقال خون مازندران در روزهای تاسوعا و عاشورا فعال است

اسماعیل پوریانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در ساری با عرض تسلیت و تعزیت به مناسبت ایام عزاداری سید و سالار شهیدان، اظهارداشت: پایگاه‌های انتقال خون در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی فعال هستند.

وی بیان‌داشت: پایگاه انتقال خون ساری در روز تاسوعا در دو شیفت صبح از ساعت 8 لغایت 13 و عصر از ساعت 18 لغایت 23 و در روز عاشورا از ساعت 8 صبح لغایت 13 فعال است.

پوریانی یادآور شد: پایگاه انتقال خون در آمل و در روز عاشورا از ساعت 7 صبح لغایت 14 فعال است.

وی با اشاره به فعالیت دو تیم سیار در آمل گفت: تیم تکیه اسک روز تاسوعا از ساعت 13 لغایت 23 و تیم امامزاده ابراهیم(ع) از ساعت 6:30 صلح لغایت 17 در این شهرستان درحال فعالیت هستند.

مدیرکل انتقال خون مازندران با اعلام اینکه پایگاه انتقال خون بابل مانند سابق صبح و عصر دایر است، افزود: تیم سیار شهدای گنج‌افروز در روز تاسوعا و تیم سیار در درون‌کلای بابل در روز عاشورا فعال است.

پوریانی ادامه داد: پایگاه انتقال خون تنکابن نیز در روزهای تاسوعا و عاشورا از ساعت 8 صبح لغایت 12 فعال خواهد‌ بود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر هیچ‌گونه کمبود خونی نداریم، گفت: لازم است افراد همانند گذشته حضور پررنگی در پایگاه‌های انتقال خون داشته باشند تا ذخیره خونی کافی و مستمر داشته‌باشیم.

وی با تاکید بر اینکه عزاداران اهدای خون را به‌ روزهای تاسوعا و عاشورا موکول نکنند، خاطرنشان کرد: در صورتی‌ که افراد در روزهای تاسوعا و عاشورا  جهت اهدای خون با ازدحام جمعیت مواجه شدند، می‌توانند خونگیری را به روزهای بعد موکول کنند.

مدیرکل انتقال خون مازندران با اشاره به وجود 4 هزار بیمار خاص در مازندران، از مردم استان خواست تا در این کار خداپسندانه حضور فعال داشته باشند.

{jcomments off}