رونق تولید ملی | شنبه، ۲۷ مهر ۱۳۹۸

پایان هفته ای بارانی همراه با کاهش دما در مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

پایان هفته ای بارانی همراه با کاهش دما در مازندران

پایان هفته ای بارانی همراه با کاهش دما در مازندران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، سیدمحمدرضا رضوی با بیان اینکه هوای مازندران تا عصر فردا چهارشنبه یکم آذر به دلیل استقرار جریانات جنوبی با افزایش دما و در ارتفاعات وزش باد گرم (در بعضی ساعات شدید) همراه خواهد بود افزود: از نیمه شب فردا چهارشنبه یکم آذر با شمالی شدن جریانات هوا شاهد افزایش ابر، رگبار و رعد و برق پراکنده و وزش باد خواهیم بود.
مدیرکل هواشناسی مازندران با اشاره به اینکه از پنج شنبه دوم آذر تا اوایل هفته آینده به تناوب بارش باران، وزش باد (در بعضی ساعات شدید) و احتمال رعد و برق پیش بینی می شود گفت: در این مدت نیز دمای هوا کاهش یافته و از روز جمعه بارش در مناطق سردسیر و کوهستانی بصورت برف خواهد بود.
مدیرکل مدیریت بحران مازندران نیز در اطلاعیه ای به شهروندان و مسافران توصیه کرد در مدت زمان فعالیت سامانه بارشی در این استان، از تردد در بستر و حریم رودخانه ها و مسیل ها و نیز کوه پیمایی، طبیعت گردی و برپایی چادر در فضاهای باز خودداری کنند همچنین رانندگان نیز هنگام عبور از مناطق برف گیر و کوهستانی، تجهیزات زمستانی مانند ضد یخ و زنجیر چرخ همراه داشته باشند.
مدیرکل مدیریت بحران مازندران افزود: نیروهای امدادی این استان مستقر در راه های ارتباطی اصلی و فرعی مازندران همچون گذشته آماده ارائه خدمات به شهروندان و مسافران هستند.