جهش تولید | پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد ۱۳۹۹

پاک‌سازی مسیرهای ارتباطی لاویج/ برقراری برق در مناطق واز و لاویج چمستان - نمایش محتوای خبر

 

 

پاک‌سازی مسیرهای ارتباطی لاویج/ برقراری برق در مناطق واز و لاویج چمستان

بخشدار چمستان مازندران با اشاره به پاک‌سازی مسیرهای ارتباطی کوهستانی منطقه لاویج از سنگ و سنگریزه خبر داد و گفت: مشکل قطعی برق پس از ریزش باران و طوفان در مناطق واز و لاویج بخش چمستان برطرف شد.

پاک‌سازی مسیرهای ارتباطی لاویج/ برقراری برق در مناطق واز و لاویج چمستان

به گزارش خبرگزاری فارس از شهرستان نور، نشست اضطراری ستاد مدیریت بحران برای جلوگیری از بروز خطرات احتمالی بارش شدید باران، برف و طوفان در بخش چمستان برگزار شد.

در این نشست به چگونگی توزیع سوخت و در اختیار داشتن سوخت مورد نیاز مردم در مناطق جنگلی و ییلاقی، جمع‌آوری درختان سقوط کرده بر روی جاده، وضعیت ریزش سنگ و سنگ‌ریزه در مسیرهای کوهستانی، برقی برق بعد از قطعی و تردد خودروها در مسیرهای ارتباطی پرداخته شد.


بخشدار چمستان مازندران در این نشست، اظهار کرد: بارش شدید باران و ریزش برف در بخش چمستان سبب بروز مشکلات زیادی شد که در روستاهای کوهستانی، جنگلی، کوهپایه و جلگه‌ای ایجاد شد.

شهریار ذوالفقاری با اشاره به اینکه هم‌اکنون تمام تلاش خود را به کار گرفتیم تا در مناطق ییلاقی و دیگر مناطق دست به گره‌گشایی مشکلات مردم بزنیم تا در روند زندگی آنها خلل وارد نشود، افزود: با توجه به بارش باران و برف شدید برای تأمین سوخت روستاییان اقدامات زیادی انجام شده و خودروهای حامل سوخت روانه روستاها شدند.

وی با بیان اینکه بارش شدید باران از روز گذشته آغاز شده و امروز بر شدت آن افزوده شد، تصریح کرد: بارش برف هم به همراه ریزش باران از صبح امروز سبب بروز مشکلاتی همانند ریزش سنگ در مسیرهای ارتباطی کوهستانی منطقه لاویج شد و برای تردد خودروها مشکل ایجاد کرد.


این مسؤول با اعلام ریزش سنگ و کند شدن تردد ماشین‌ها، یادآور شد: بلافاصله با حضور راهداران و استفاده از خودروهای راهداری همانند لودر محور مواصلاتی لاویج از سنگ و سنگ‌ریزه پاک‌سازی شده و تردد در آن به روند عادی بازگشت.

ذوالفقاری با اعلام سقوط چند اصله درخت بر روی جاده ارتباطی منطقه لاویج، گفت: پس از هماهنگی‌های لازم با اداره منابع طبیعی شهر چمستان قطع درختان سقوط کرده انجام شده و این درختان از سطح جاده جمع‌آوری شدند.

وی با اعلام قطعی برق پس از ریزش باران و طوفان در دهستان لاویج و منطقه واز چمستان، خاطرنشان کرد: دو اکیپ عملیاتی اداره برق شهر برای از بین بردن خاموشی وارد میدان شدند و عملیات مشکل‌زدایی در مناطق سوردار و لاویج انجام شد.


بخشدار چمستان مازندران با اعلام برگزاری نشست هم‌اندیشی بررسی مشکلات سوخت دهستان لاویج، بیان کرد: در این نشست رئیس شرکت پخش فرآورده‌های نفتی شهرستان نور، رئیس تعاونی روستایی نور، دهیاران و اهالی دهستان لاویج حضور داشتند و برای تأمین سوخت این دهستان تصمیم‌گیری شد.

وی گفت: بخش چمستان از یک شهر و 90 روستا تشکیل شده است که حدود 50 درصد روستاهای این بخش در حاشیه جنگل واقع شده‌اند.