جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

پاکسازی 2 منطقه آلوده و آسیب‌پذیر در آمل - نمایش محتوای خبر

 

 

پاکسازی 2 منطقه آلوده و آسیب‌پذیر در آمل

فرماندار ویژه آمل گفت: دو منطقه آلوده و آسیب‌پذیر این شهرستان با تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی پاکسازی شد.

پاکسازی 2 منطقه آلوده و آسیب‌پذیر در آمل

به گزارش خبرگزاری فارس از آمل، احمد منفرد در نشست هماهنگی مبارزه با مواد مخدر این شهرستان، با اعلام اینکه بحث مواد مخدر از مسائل جدی است که امروزه به معضل تبدیل شده است، اظهار کرد: اعتیاد به مواد مخدر از اهداف دشمنی استکبارگران علیه ایران است تا نسل جوان و مردم کشورمان را به دام اعتیاد گرفتار کنند.

وی با اشاره به اینکه ایران در مجاورت و همسایگی سه کشور تولیدکننده مواد مخدر به‌نام کشورهای هلال طلایی قرار دارد که بیشترین تهدید را دامن می‎زنند، افزود: در بحث مبارزه با مواد مخدر از گذشته تاکنون طرح‌های زیادی بررسی و رسیدگی شد.

فرماندار ویژه آمل با اشاره به اینکه اعتیاد از تهدیدات جدی برای نسل جوان و نوجوان محسوب می‌شود، ادامه داد: این معضل اجتماعی بوده و کاهش سن اعتیاد در بین نسل جوان نگران‌کننده است.

این مسؤول با اعلام نقش اصلی آموزش و پرورش در بحث مبارزه با مواد مخدر، یادآور شد: نظارت‌ مسؤولان در دبیرستان‌ها به نوجوانان بیشتر از گذشته شود.

منفرد اعتیاد را یک پدیده شوم ازبین‌برنده برای افراد و عاملی برای ایجاد معضلات دیگر اجتماعی در جامعه دانست و اظهار کرد: با توجه به آمار گزارش شده در مازندران از بین سه تا چهار ازدواج، یک مورد طلاق مشاهده می‌شود که در این بین بخش عمده‌ای از هم پاشیدگی خانواده‌ها به اعتیاد باز می‌گردد.

وی گفت: باید برای آگاهی‌بخشی جوانان و آشنایی آنها برای دوری از معضل خانمان‌سوز اعتیاد تمام تلاش خود را به‌کار بگیریم تا قدرت نه گفتن در مقابل هر پدیده شوم در بین جوانان ایجاد شود.

فرماندار آمل در مورد کشت گیاه خودروی خشخاش در منطقه‌ای از بخش لاریجان آمل، اظهار کرد: باید با برنامه‌ریزی لازم برای کنترل رویش گیاه خودروی خشخاش و عدم گسترش آن اقدام شود.

این مسؤول با اعلام کشت گیاه شاه‌دانه، افزود: جهاد کشاورزی، دهیاران و اعضای شوراهای اسلامی روستاها برای کشت گیاهان خاص دقت بیشتری داشته باشند و در صورت مشاهده تخلفات مراتب را به مراجع قضایی و انتظامی اعلام کنند.

منفرد با اشاره به اینکه دو منطقه آلوده و آسیب‌پذیر این شهرستان با تعامل و همکاری دستگاه‌های اجرایی پاک‌سازی شد، گفت: در این مناطق به امر ورزش، فرهنگ و موارد اجتماعی پرداخته شده است.