جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ فروردین ۱۳۹۹

پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر در استان با جدیت پیگیری می شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پاکسازی مناطق آلوده به مواد مخدر در استان با جدیت پیگیری می شود

'علیرضا یونسی' روز شنبه درگفت و گو با خبرنگار ایرنا در چالوس، گفت که انتشار این گونه خبرهای غیرواقعی در برخی از سایت ها خبری نتیجه ای جزو تشویش اذهان عمومی و ایجاد ذهنیت نادرست درمیان افراد جامعه به ویژه گردشگران و مسافران نسبت به مازندران به همراه ندارد.

وی افزود : از زمان شکل گیری دولت تدبیر وامید اقدامات موثری چون طرح پاکسازی مناطق آلوده در بیشتر شهرستان های استان اجرا شده که رسانه ها باید این اقدامات را به نحو مطلوب انعکاس دهند تا مردم احساس کنند در استانی زندگی می کنند که کاملا پاک و عاری از آسیب های اجتماعی از جمله پدیده اعتیاد است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار مازندران گفت که هم اینک طبق بازدیدهای به عمل آمده از سوی مسوولان در قالب اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده، حدود 30 نقطه آلوده دراستان داریم که با جدیت به دنبال پاکسازی کامل آن هستیم.

یونسی افزود : درحال حاضر در قالب این طرح طبق برنامه باتوجه به آنکه در یک ماه پیش برای پاکسازی تمامی مناطق آلوده استان به فرمانداران جهت همکاری فرصت سه ماهه داده شده، با اهتمام بیشتر در حال اجرا است.

یونسی افزود: با وجود آنکه درفرآیند اجرای این طرح با مشکلاتی ازجمله کمبود اعتبار مواجه هستیم اما با برنامه ریزی درست، هدفمند و تدبیر این مشکل را می توان برطرف کرد.

وی اقداماتی نظیر شناسایی افراد نیازمند، جداسازی معتادان، توزیع کنندگان مواد مخدر، زنان سرپرست خانوار و قرار دادن آنان زیرپوشش نهادهای حمایتی، شناسایی افراد فاقد شناسنامه و نیز بهسازی و زیباسازی زیرساخت های شهری و روستایی را از جمله اقداماتی دانست که هم اکنون در قالب این طرح در این استان در حال اجرا است.

معاون استاندارهمچنین گفت که هم اینک مازندران جزو استان های امن کشور بوده و تاکنون هیچ گونه موارد ضد امنیتی دراین مناطق نداشته ایم.

یونسی افزود : امروز با تلاش های شبانه روزی اعضای شورای تامین در شهرستان ها میزان جرائم در بخش های مختلف از جمله سرقت های کلان ، خرد ، زورگیری ، تجاوز به عنف کاهش یافته و همچنین میزان کشفیات مواد مخدر و دستگیری قاچاقچیان نیز بشدت افزایش داشته است. 

{jcomments off}