جهش تولید | جمعه، ۸ اسفند ۱۳۹۹

پاکسازی‌ 100 هکتار زمین کشاورزی از هجوم ملخ‌ها - نمایش محتوای خبر

 

 

پاکسازی‌ 100 هکتار زمین کشاورزی از هجوم ملخ‌ها

مرتضی امینی نیاکی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آمل با اعلام اینکه از اواسط فصل بهار مبارزه با کانون هجوم ملخ‌ها به اراضی کشاورزی بخش لاریجان آغاز شده است، تصریح کرد: تاکنون این مبارزه در سطح بیش از هزار هکتار از زمین‌های کشاورزی این بخش عملیات کانون‌یابی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه در 100 هکتار از مراتع، باغات و زمین‌های کشاورزی این منطقه که مورد هجوم ملخ‌ها قرار گرفتند سمپاشی انجام شده است، افزود: با این عمل از خسارات ناشی از آفت ملخ‌ها جلوگیری صورت گرفته است.

امینی نیاکی با بیان اینکه اکیپ‌های مجهز به انواع سموم مالاتیون و سومیتیون به منطقه اعزام و عملیات سمپاشی را صورت دادند، تصریح کرد: هر ساله در فصل بهار مزارع و اراضی منطقه کوهستانی لاریجان آمل به ویژه در مناطق بالادست لاریجان که مورد هجوم وسیع ملخ‌ها قرار می‌گیرند با اقدامات پیشگیرانه از خسارات ناشی از هجوم این آفت جلوگیری می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی همچنین با اشاره به  کشت مکانیزه سویا در این شهرستان یادآور شد: کشت سویا در سطح 35 هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان آمل صورت گرفته که 18 هکتار آن به صورت مکانیزه است.

وی با اعلام رشد 100 درصدی کشت سویا نسبت به سال قبل در این شهرستان عنوان کرد: در راستای حمایت از سویاکاران کود کشاورزی در میان بهره‌برداران توزیع شده است.