سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

پارک موزه گیاهان دارویی در بابل راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

پارک موزه گیاهان دارویی در بابل راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بابل گفت: پارک موزه گیاهان دارویی برای نخستین بار در کشور در بابل راه‌اندازی می‌شود.

پارک موزه گیاهان دارویی در بابل راه‌اندازی می‌شود

نورعلی اکبرپور روشن در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شهرستان بابل با بیان اینکه برای نخستین‌بار پارک موزه گیاهان دارویی در بابل راه‌اندازی می‌شود، اظهار کرد: در این طرح بالغ بر 80 گونه گیاهان دارویی غرس می‌شود و صدها گونه محصول گیاهان دارویی خشک شده و یا به‌صورت عرقیات و .... توزیع می‌شود.

وی با اشاره به اینکه مشخصات این طرح آماده و در دست اجرا است، از احداث کارگاه و بازارچه دائمی در محل این طرح واقع در پارک شکوفه بابل خبر داد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بابل، تصریح کرد: هزینه کامل اجرا این طرح را سرمایه‌گذار بخش خصوصی به عهده خواهند گرفت که بالغ بر 2 میلیارد تومان است.

این مسؤول با اشاره به اینکه جذب پژوهشگران داخلی و خارجی و نیز جذب توریست از دیگر مزایای این طرح است، یادآور شد: در اجرا این طرح متخصصان طب سنتی با همکاری دارند.

وی همچنین از برگزاری نخستین جشنواره فضای سبز خانگی در بابل خبر داد و افزود: فراخوان این جشنواره با 2 نوبت تمدید در 20 خرداد ماه امسال انجام شد که حدود 100 نفر در این جشنواره شرکت و بررسی اولیه انجام شد که نهایت 40 نفر آیتم‌های لازم برای بازدید را کسب کردند.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری بابل با اشاره به اینکه بابل با داوری هیأت داوران هفت نفر به عنوان منتخب پذیرفته شدند، ادامه داد: این جشنواره با هدف افزایش مشارکت مردمی و رسیدن به توسعه پایدار فضای سبز، افزایش فضای سبز اکولوژیک، ایجاد ارتباط دو سویه مدیریت شهری و شهروندان و مدیرت آب در نگهداری فضای سبز برگزار شد.

اکبرپور‌روشن با بیان اینکه در اجرای این طرح کارشناس اداره جهاد کشاورزی و کارشناس اداره فنی‌وحرفه‌ای با ما همکاری داشتند، اضافه کرد: منتخبان مسابقه فراخوان برترین فضای سبز خانگی شهر بابل، جزو همیاران سازمان به شمار می‌روند.

وی خانم‌های صدیقه رحیم‌زاده، فرشته چالی‌نژاد، طاهره همتیان، زهرا برومندیان و آقایان حسین نصرتی، علی فرزان مهر و کاظم محسن‌پور را از برگزیدگان این جشنواره برشمرد و گفت: این جشنواره گام موثری در کاهش استرس، اضطراب و افسردگی که زاییده زندگی پر هیاهوی شهری است.