ویژه ولادت حضرت زینب(س)

ویژه ولادت حضرت زینب(س)

عنوان ویژه برنامه ولادت عقیله بنی هاشم حضرت زینب(س) و روز پرستار، به تهیه کنندگی نتاج است که صبح سه شنبه همزمان با روز ولادت (5 اسفند) از ساعت 07:10 به مدت 50 دقیقه به صورت زنده از صدای شبکه تبرستان پخش شد.

پنجم جمادی الاولی روز ولادت باسعادت بانوی قهرمان کربلا، پرچم دار نهضت پس از شهادت حسین علیه السلام، حضرت زینب کبری سلام الله علیها است. این روز را روز پرستار می نامند و علت نام گذاری این روز به نام «روز پرستار» این است که حضرت زینب پرستاری امام زمانش حضرت زین العابدین علیه السلام و دیگر بیماران و مصیبت زدگان اهل بیت را برعهده داشت و ضمن این که رسالت مهم نگهداری و تبلیغ از نهضت حسینی را به خوبی انجام داد، از پرستاری بیمار کربلا نیز با تحمل آن همه سختی ها و ناملایمات، آنی فروگذار نبود و تا آخرین رمق، دین خود را به مکتب و رهبرش ادا کرد.

بانو، آمدی و بوی کربلا از تو برخاست. زینب تو، پرستار مجروح‏ترین لحظات هجوم درد بودی؛ آنجا که - خود - آزار دهنده‏ ترین شکنجه روح را متحمل می‏شدی. وسعت علم تو، حلم تو را تحت‏ الشعاع قرار می‏داد. تو را گاه، خلاصه حسن علیه‏ السلام و گاه، تفسیر حسین علیه‏ السلام می‏ بینم و حقیقت این است که بهار، زیباترین پایان برای هجوم زمستان است.

گفتار مجری،گزارش،سرود،مولودی از بخشهای مختلف این برنامه بود.

 

Loading the player...
عوامل تولید:

تهیه کننده:نتاج

گوینده:معصومه همتی

گزارشگر:محمد محمدخانی

صدابردار:نتاج

تاریخ تولید: 1393


پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو