جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

ویژه میلاد امام محمد باقر(ع) - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه میلاد امام محمد باقر(ع)

Loading the player...

نویسنده و تهیه کننده:فرزانه اسدالهی
مجری گزارشگر:مهدی علیپور
تصویربرداران:رحمت حاجیان-علی پارسی نژاد
صدابردار:محمد افتخاری
تکنسین:جواد بریمانی
نریتور:فاطمه محمد نژاد
تدوینگر:قاسم محمد پور
راوی بازیگر:مهدی رضایی

عنوان ویژه برنامه میلاد امام محمد باقر(ع) به تهیه کنندگی فرزانه اسداللهی است که از سیمای مرکز مازندران پخش می شود.
آسمان شب سوم صفر سال 57 هجری، در انتظار طلوع ستاره درخشان دیگری است. ستارگان به دنیا آمدن گوهر تابناک و گران بهایی را لحظه شماری می کنند. ستاره ای از ستارگان ولایت، ستاره ای پاک، که تاریکیِ ابرهای پلیدی را خواهد شکافت و زمین و زمینیان را از درخشش خود بهره مند خواهد کرد.
ولادت امام باقر علیه السلام در نخستین روز از ماه رجب سال 57 در مدینه اتفاق افتاد. مادرش فاطمه دختر امام حسن مجتبی علیه السلام و پدرش امام زین العابدین علیه السلام است. بنابراین، نسبت آن حضرت از طرف مادر به امام حسن علیه السلام و از سوی پدر به امام حسین علیه السلام می رسد. مشهورترین لقب آن حضرت «باقرالعلوم» است؛ زیرا دریای دانش را شکافت و اسرار علوم را آشکار ساخت. کنیه آن امام «ابوجعفر» بود. دوران امامتش از سال 95 هجری آغاز و تا سال 114 هجری؛ یعنی مدت نوزده سال و چند ماه ادامه داشت.
چشمه جاری شکافنده علم ‏ها در بیابان خشکیده دانش جوشیدن گرفت و جان جویندگان علم و معرفت را از زلال پر برکت خود سیراب ساخت. شیعه نشان افتخار دیگری بر گردن آویخت و بر این پیشوای معصوم خود بالید. ای افتخار شیعه که در ضیافت خانه حوزه‏ها و دانشگاه‏ها سفره تو گسترده است، میلاد مسعودت را گرامی می‏داریم.
مهمان برنامه-گزارش-مولودی-نریشن و ... از آیتمهای این برنامه می باشد.
 


 

سال تولید: 1396