جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

ویژه برنامه 6 بهمن آمل - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه 6 بهمن آمل

...

پیروزی انقلاب اسلامی آغاز یک راه جدید برای ملت ایران بود که قرن‌ها زیر یوغ استعمار و استبداد به سر برده بودند و هرازگاهی به رهبری روحانیت قیام‌هایی در گوشه‌ای از این سرزمین اتفاق می‌افتاد، اما با دخالت استعمار این قیام‌ها سرکوب می‌شد.
حادثه 6 بهمن سال 60 اتفاق مهمی در تاریخ انقلاب اسلامی بود که با درایت مردم آمل به سرانجام نرسید، در روز 6 بهمن منافقین و کمونیستها تلاش کردند با تسخیر شهر و تثبیت مواضع خود، سایر شهرهای شمالی ایران را محاصره و تسخیر کنند و با حمایت شوروی این بخش‌ها را از ایران جدا کنند.
منافقینی که در آمل دست به سلاح بردند، تصور می‌کردند در ظرف چند روز می‌توانند شمال کشور را از ایران جدا کنند و مردم را با خود همراه سازند.
منافقین در سخنان خود اعلام می‌کردند که ما برای رهایی مردم ایران قیام کرده‌ایم و باید مردم به قیام ما بپیوندند، اما در روز 6 بهمن نبرد مسلحانه‌ای در شهر شکل گرفت که مردم بدون سلاح آمل پیشتاز این مبارزه بر علیه منافقین بودند، در روزهایی که به دلیل جنگ تحملی جمع زیادی از مردم آمل در جبهه‌ها حضور داشتند، فرزندان آنها و زنان آملی مقابل منافقین ایستادند و در یک نبرد نابرابر با اهدای 40 شهید اجازه ندادند، این فتنه منافقین به نتیجه برسد.
حماسه مردم آمل در 6 بهمن سال 60 آن‌چنان تعیین‌کننده بود که امام(ره) در وصیت‌نامه سیاسی ـ الهی خود از آن به نیکی یاد کردند؛ این حادثه هرچند از سوی مردم آمل شکل گرفت، اما به عنوان سندی بر وفاداری ملت به آرمان‌های انقلاب در تاریخ ثبت شد.

 

سال تولید: ...