رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۳ مهر ۱۳۹۸

ویژه برنامه های نوروزی صدا و سیمای مازندران - نمایش محتوای خبر

 

 

ویژه برنامه های نوروزی صدا و سیمای مازندران

ویژه برنامه های نوروزی صدا و سیمای مازندران

به گزارش روابط عمومی مرکز ، سیمای مازندران در ایام نوروز سعی دارد تا با برنامه های جذاب و متنوع، اوقات خوش و مفرحی را برای بینندگان خود فراهم سازد.
ویژه برنامه تحویل سال به نام "چِلچِلا" به تهیه کنندگی رقیه یحیی زاده با بخشهای متنوع و جذاب و بادعوت از مهمانان برجسته و همچنین پخش برنامه های متناسب با این ایام در خدمت بینندگان عزیز خواهد بود. همچنین در ادامه، این ویژه برنامه به مدت 15 شب و به مدت 75 دقیقه از ساعت 22 هر شب با پخش برنامه های بسیار زیبا و پخش گزارشهای مختلف با موضوع عید، موسیقی محلی به صورت زنده، معرفی شهرها و آداب و رسوم مناطق مختلف استان، معرفی صنایع دستی، غذاهای محلی، دعوت از مهمانان مازندرانی که چهره ملی هستند شامل بازیگران، هنرمندان، و چهره های ادبی، سیاسی، فرهنگی و ... در خدمت مخاطبان خود خواهد بود.
«عیدانه» برنامه زنده صبحگاهی سیمای مازندران است که با رویکرد اطلاع رسانی و معرفی اماکن دیدنی استان و همچنین دعوت از هنرمندان، ورزشکاران و خوانندگان سرشناس و پخش سرودهای محلی، معرفی آئین های بومی و سنتی، معرفی شهرهای غرب استان، پخش تصاویر و ویدیوهای ارسالی از سوی مخاطبان در رابطه با عید نوروز، اطلاع از آب و هوا و راههای استان که در این ایام از ساعت 10 به مدت 70 دقیقه پخش خواهد شد.
"کاکرون" عنوان برنامه دیگری به تهیه کنندگی علیمراد محمدی است که در 4 قسمت 60 دقیقه ای در ایام نوروز پخش می شود. این مسابقه در روستاها و شهرهای استان مازندران در دو بخش عملی و شفاهی و با حضور خانواده ها برگزار می شود که سوالات شفاهی آن برگرفته از ادبیات بومی مازندران می باشد.
برنامه تلویزیونی "دل گپ" از جمله برنامه هایی است که به ترویج فرهنگ و ادب بومی تبری می پردازد. این برنامه در 4 قسمت 45 دقیقه ای به تهیه کنندگی مهدی رازقی و با اجرای وحید دانا در ایام نوروز پخش خواهد شد.
امیری خوانی موضوع محور، آشنایی با چیستان های مناطق مختلف استان، آشنایی با مفهوم ضرب المثل ها و زبانزدهای بومی، بداهه سرایی، شعر طنز، آشنایی با مشاهیر ادبی مازندران و شعر خوانی از مهم ترین بخش های برنامه است.
« امیرِستون » برنامه ای محلی به تهیه کنندگی احمد فتحی است که در 4 برنامه 45 دقیقه ای با معرفی باورهای دینی و اعتقادی، آداب و رسوم و سنن مردم مازندران از جمله: غذاهای سنتی، بازیهای محلی، کایر(کار گروهی در بخش کشاورزی)، لباسهای بومی، فرهنگ عامه و ادبیات، شعر، موسیقی و ... درایام نوروز مهمان خانه های بینندگان شبکه مازندران می باشد.
"راهیان نور" مستندی از گروه مستند سازی مرکز به تهیه کنندگی عباس زارع است که با تصویر کشیدن حس ها و فضاسازی آن منطقه توسط راوی و ثبت اتفاقات این سفر معنوی در 5 برنامه 30 دقیقه ای در ایام نوروز پخش خواهد شد.
"بَوِردِکا" مسابقه تلویزیونی به تهیه کنندگی جواد کردان به منظور تقویت فرهنگ بومی استان و همچنین زنده نگه داشتن سنت ها و آئین های مازندران در بین مردم با صفا و صمیمی روستائیان به ویژه در بین جوانان در 6 برنامه 45 دقیقه ای در این ایام پخش می شود.
"ایوان" برنامه عصرگاهی سیمای مازندران به تهیه کنندگی حسین احمدی است که با پخش برنامه های خاطره انگیز دوران گذشته و همچنین پخش ترانه های درخواستی بینندگان، در ایام نوروز لحظات شاد و خاطره انگیزی را برای مخاطبان خود فراهم می کند.
"بهار ایرانی" به تهیه کنندگی مهدی وحیدی با سفر به نقاط مختلف استان در 3 برنامه 60 دقیقه ای پخش می شود.
همچنین سایر برنامه های سیمای مازندران همچون برنامه کودک تی تی، هفت سنگ، راز سلامت، ورزش مازندران، ترنم، دراستان و ... متناسب با ایام نوروز پخش می شودند.
رادیو تبرستان نیز همچون سالهای گذشته با دست پر به خانه های شنوندگان خود آمده است.
«بهارون» برنامه ای است به تهیه کنندگی رمضان کریمی نیا که صحبهای عید از ساعت 9 تا 10:30 به صورت زنده و با رویکرد اطلاع رسانی، معرفی اماکن دیدنی، گزارش هواشناسی، برقراری ارتباط با پلیس راه استان، ستاد تسهیلات سفر از رادیو مازندران پخش می شود.
ویژه برنامه عصرگاهی با نام «عیدی نو سال» به صورت زنده از ساعت 17 تا 19 با هدف سرگرمي و آموزشي و با موضوعات شاد و مفرح و نيز شناساندن مناطق گردشگري و ارايه اطلاعات مورد نياز مسافران و مهمانان نوروزي به تهیه کنندگی فرهاد قلی نژاد تقدیم شنوندگان خواهد شد.
برنامه زنده «شباهنگام» به تهیه کنندگی بهمن یداللهی هر شب از ساعت 22 تا 23:30 به شکلی متفاوت در این ایام تقدیم شنوندگان می شود. معرفی و نشان دادن ظرفیت های استان در حوزه گردشگری، هنر و فرهنگ، پخش موسیقی اقوام مختلف، گفتگو و گزارش از اقوام و مسافران نوروزی با موضوعات مختلف از جمله صله رحم و ... از بخشهای برنامه می باشد.
«طراوت بهاری» هر روز از ساعت 15:15 تا 16 با پخش آهنگهای درخواستی مردم، معرفی هنرمندان و آثار جدید ترانه های مازندرانی به تهیه کنندگی معصومه همتی به صورت زنده از رادیو مازندران پخش می شود.
سایر برنامه های تولیدی مرکز که در ایام نوروز از رادیو مازندران پخش می شود به شرح ذیل است:
«نمایش طنز» هر روز از ساعت 13 به مدت 30 دقیقه
«نمایش شبانه» به تهیه کنندگی مینا اسداللهی از ساعت 23 به مدت 30 دقیقه
«نیلوفرانه» برنامه ای با موضوع شعر و موسیقی به تهیه کنندگی فرهاد قلی نژاد هر روز از ساعت 11 به مدت 30 دقیقه
«اوسنی» (قصه های مازرونی) به تهیه کنندگی سکینه بوداغی هر شب از ساعت 21:30 به مدت 30 دقیقه
«بَوِردِکا» مسابقه ای محلی و جذاب  به تهیه کنندگی علیرضا دهقان هر روز از ساعت 8:30 به مدت 30 دقیقه
«مازرونی سرود» به تهیه کنندگی فرهاد قلی نژادهر روز از ساعت 14:30 تا 15
«روستا در مازندران» به هدف معرفی روستاهای نمونه گردشگری استان به تهیه کنندگی علیرضا دهقان هر شب از ساعت 20 به مدت 45 دقیقه
«پاپلی» با موضوع کودک به تهیه کنندگی مینا اسداللهی هر روز از ساعت 10:30 به مدت 15 دقیقه
«قند و عسل» به تهیه کنندگی سعید نعمتیان و با موضوع کودک هر روز از ساعت 7:30 تا 8
واحد خبر مركز نيز علاوه بر پوشش اخبار مربوط به ايام نوروز در استان، با برنامه گفتگوي ويژه خبري با موضوعات نوروزي به معرفي نقاط گردش پذير و تمهيدات مسوولان براي پذيرايي از ميهمانان نوروزي مي پردازد.
همچنين تهيه گزارش هاي ويژه خبري با موضوع معرفي شهرها و نقاط گردشگري مازندران براي پخش از شبكه سراسري از ديگر برنامه هاي خبر مازندران در ايام نوروز خواهد بود.جواب‌های شاخه ای نویسنده تاریخ
باتشکر از اطلاع رسانی خوب شما سعید اسماعیل زاده ۱۳۹۵/۱۲/۸ ۱۱:۲۹

سعید اسماعیل زاده
باتشکر از اطلاع رسانی خوب شما
پست شده در ۱۳۹۵/۱۲/۸ ۱۱:۲۹