جهش تولید | شنبه، ۱۵ آذر ۱۳۹۹

ویژه برنامه غدیر - نمایش محتوای صدا

 

 

ویژه برنامه غدیر

Loading the player...
ویژه برنامه غدیر

ویژه برنامه عید غدیر به تهیه کنندگی هنگاه داوودی است که سه شنبه،30 شهریور از ساعت 18  به روی آنتن می رود.
در سال دهم هجرت، رسول خدا صلی الله علیه و آله به حج رفت و احکام آن را به مردم آموزش داد. به هنگام بازگشت از مکه، در استراحتگاه جُحفه و در غدیر خم، به امر خدا مردمان را گرد آورد و در آن مجمع سترگ، امام علی علیه السلام را به جانشینی خود به آنان شناساند و فرمود: «هر کس من مولای اویم، علی مولای اوست». البته جانشینی علی علیه السلام سال ها پیش در مکه و در جمع خاندان هاشم انجام گرفته بود، ولی در غدیر، به اطلاع عموم رسید.
واقعه غدیر خم که در آخرین سال زندگی رسول گرامی اسلام صلی الله علیه و آله رخ داد و در آن علی علیه السلام به جانشینی آن حضرت صلی الله علیه و آله برگزیده شد، حادثه ای تاریخی نیست که در کنار دیگر وقایع بدان نگریسته شود. غدیر تنها نام یک سرزمین نیست؛ یک تفکر است. غدیر، نشانه و رمزی است که از تداوم خط نبوت خبر می دهد. غدیر، نقطه تلاقی کاروان رسالت با طلایه داران امامت است.
بدون شک واقعه غدیر خم، نقش سرنوشت سازی در تعیین مسیر آینده اسلام داشته است. در این واقعه، پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله مهم ترین مأموریت دوران پیامبریِ خود را به انجام رساند؛ مأموریتی که انجام آن، به منزله رساندن پیام رسالت حضرت بود ؛ چنان که خداوندمتعالی درآیه 67 سوره مائده می فرماید: «هان ای پیامبر! آنچه را از سوی پروردگارت به تو نازل شده است، تبلیغ کن و اگر چنان نکنی، پیام و رسالت او را انجام نداده ای وخداوند تو را از مردم حفظ می فرماید».
موسیقی-متن-گزارش –مولودی و.... از آیتمهای این برنامه می باشد.
 

تاریخ تولید: 1395

تهیه کننده:هنگامه داوودی
نویسنده:هنگامه داوودی
گزارشگر:امیری
گویندگان آیتمی:میلاد شوکائیان-حمید حمزه نژاد
صدابردار:میر قربان نژادپربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو