سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

ویژه برنامه شب های قدر - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه شب های قدر

تهیه کننده:محسن بزرگی

کارگردان ویدئو:حسین یوسفی

دستیار تهیه:علیرضا رحیم پور

نورپرداز:مجید مشایخی فر

صدابردار:سید محمود موسوی

تصویربرداران:محمد رضا منفرد-فتاح رحیمی-محمد اسدی شهابی

شب قدر، فرصتی در دل فرصت و موهبتی افزون بر موهبت دیگر است. برای آنها که آن همه شب را از دست دادند، فرصتی دیگر روی نمود تا این بر جای ماندگان از قافله رمضان را به قافله برساند، و آنها را هم پای شب زنده داران این شب و بیداران این لحظه ها قرار دهد و خدا در این شب سرنوشت و تقدیر، حتی کم ترین بهانه را هم در توجیه گنه کاری بندگانش می پذیرد و ناچیزترین عذرخواهی را هم قبول می کند و این گونه هست که پروردگار در این شب، آسان می بخشد و به سادگی قبول توبه می کند و بیش از هر زمان دیگر دعاها را مستجاب می کند و رحمت و مغفرت خود را به حراج می گذارد تا ارزان تر از هر وقت دیگر به پای تو ـ اگر خریدار باشی ـ بریزد و ساده و کم خرج، آن همه فیض و کرامت را نثار تو کند و اینک همه چیز برای سودی بزرگ آماده است، و همه درهای رحمت باز است، و همه جور بهانه و عذرخواهی در کوتاهی ها و تبه کاری ها و کژی ها پذیرفته می شود و آدمی چه نگون بخت خواهد بود که در کنار اقیانوس باشد و لبی تر نکند و دستی به آب نرساند.
الهی ، امشب آمده‌ام تا به چهارده نور پاک، تورا قسم دهم و والاترین کتاب را بر سر بگیرم و بالاتر روم ، مرا به خویش وامگذار و در این شب با بهترین دوستانت هم‌نشین کن و از خویش مران، که بی‌تو حیرانم و سرگردان...
این ویژه برنامه به پخش زنده :سخنرانی -دعای جوشن کبیر-مراسم قرآن به سر به طور زنده از مصلی امام خمینی ساری می پردازد.
مراسم احیاء شب اول قدر ، جمعه سوم خرداد مصادف با شب ۱۹ ماه مبارک رمضان از ساعت 21 و 30 دقیقه شب با قرائت دعای جوشن کبیر توسط آقای سید محمد مرتضوی و مداحی حاج مهدی منصوری از اصفهان و با سخنرانی آیت الله سید احمد خاتمی نایب رییس مجلس خبرگان رهبری در مصلای ساری برگزار می شود.

مراسم احیاء شب ۲۱ ماه مبارک رمضان یکشنبه ۵ خرداد با دعای جوشن کبیر توسط حاج محسن سلطانی و مداحی حاج سید رضا تحویلدار از قم و سخنرانی حجت السلام و المسلمین حاج محسن کافی (یادگار مرحوم حاج احمد کافی) برگزار خواهد شد.

مراسم احیاء شب ۲۳ ماه مبارک رمضان سه شنبه ۷ خرداد با مراسم دعای جوشن کبیر توسط حاج سید احمد میریان و مداحی حاج حسن شالبافان از قم و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حاج سید حسین مومنی به کار خود پایان خواهد داد.

 
سال تولید: 1398