جهش تولید | شنبه، ۲۷ دی ۱۳۹۹

ویژه برنامه روز قدس - نمایش محتوای تلویزیون

 

 

ویژه برنامه روز قدس

تهیه کنندگان :مهدی وحیدی-ستایش-بزرگی-کلانتری-نظری-مسیبی-علیجانی-باباکوهی-بیژنی-محمد رضایی

کارگردانان:بوی افراز-پوسفی

تصویربرداران:مشایخی-ذاکری-پارسی نژاد-غلامی-منفرد-فتاح رحیمی-رفیقی-قاسمپور-شیری-جعفرنژاد-فرشاد قاسمیان-اسدی شهابی

صدابرداران:طورسوادکوهی-عنایتی-رجب صادقی-شاملی-کاظمی-موسوی

دستیار تهیه:احمدنیا-برزگر-خاکی-برزگر-رحیم پور-ذات ا...رضایی-میار-خردمندی-اکبریان-بیژنی

 

روز جهانی قدس، روز حیات اسلام، روز نمایش پایداری، مقاومت و استکبار ستیزی مسلمانان در برابر استکبار جهانی است، این روز مظهر اتحاد و یکپارچگی جهان اسلام و وحدت ملی  است.

آخرین جمعه ماه رمضان از سوی امام خمینی (ره) در سال ۱۳۵۸ به عنوان روز قدس نامگذاری شد و هر ساله راهپیمایی به این مناسبت این روز بزرگ و جهانی در نقطه به نقطه ایران و سایر بلاد اسلامی برای حمایت از مظلومان فلسطین و سایر مظلومان عالم برگزار می شود.

ایشان در این پیام فرمودند: «من در طی سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم، که اکنون این روزها به حملات وحشیانه خود به برادران و خواهران فلسطینی شدت بخشیده است، و به‌ویژه در جنوب لبنان به‌قصد نابودی مبارزان فلسطینی، پیاپی خانه و کاشانه ایشان را بمباران می‌کند.

من از عموم مسلمانان جهان و دولتهای اسلامی می‌خواهم که برای کوتاه کردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند، و جمیع مسلمانان جهان را دعوت می‌کنم آخرین جمعه ماه مبارک رمضان را که از ایام قدر است، و می‌تواند تعیین‌کننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به‌عنوان «روز قدس» انتخاب، و طی مراسمی همبستگی بین‌المللی مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونی مردم مسلمان اعلام نمایند. از خداوند متعال پیروزی مسلمانان را بر اهل کفر خواستارم. و السلام علیکم و رحمة الله و برکاته. روح الله الموسوی الخمینی‌».

روز قدس امسال با سال‌های قبل تفاوت بسیار زیادی دارد. زیرا که توطئه بسیار بزرگی فلسطینان را تهدید می‌کند، توطئه‌ای که در آمریکا در راس آن قرار گرفته و تمام تلاشش را می‌کند تا از اسرائیل حمایت ویژه‌ای داشته باشد. این توطئه که «معامله قرن» نام گرفته، قرار است به بیش از ۷۰ سال جنایت و تجاوزگری رژیم غاصب صهیونیستی رنگ مشروعیت بدهد و در این میان، برخی حکام خائن عرب که خود را به گاو شیرده ترامپ تبدیل کرده‌اند قرار است تا در سناریوی کثیف معامله قرن خوش‌رقصی کنند

.پرواضح است که راهپیمایی روز قدس در انهدام اثرگذاری نقشه‌های دشمن به‌ویژه «معامله قرن» بسیار کارساز خواهد بود؛ بنابراین برای حمایت از فلسطینیان نیاز است تا همه ملت‌های مسلمان به صورت جدی در این راهپیمایی حضور پیدا کنند تا نهالی را که امام خمینی (ره) تحت عنوان حضور در روز قدس کاشته بودند به‌صورت یک جریان قوی و قدرتمند شکل بگیرد.

این ویژه برنامه در 2 بخش استودیویی و گزارش  ازجای جای استان سرسبز مازندران بر روی آنتن می رود. گفت وگو با مردم، پخش سرود های حماسی، پخش آیتم های مناسبتی و .. از بخش های این ویژه برنامه است که با اجرای جمعی از گزارشگران بر روی آنتن می رود.

 

سال تولید: 1398