رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۵ تیر ۱۳۹۸

ویژه برنامه‌هاى شبکه استانی در شب‌های قدر و ارتحال حضرت امام(ره) - نمایش محتوای صدا

 

 

ویژه برنامه‌هاى شبکه استانی در شب‌های قدر و ارتحال حضرت امام(ره)

ویژه برنامه‌هاى شبکه استانی در شب‌های قدر و ارتحال حضرت امام(ره)


      در سالروز ارتحال بنیان‌گذار جمهوری اسلامی حضرت امام‌خمینی(ره) و نیز سالروز قیام خونین ۱۵ خرداد و همچنین با فرا رسیدن شب‌های پرخیر و برکت قدر و سالروز شهادت مولای متقیان حضرت علی(ع)  صدا و سیمای مرکزمازندران همگام با سایر رسانه‌ها، ویژه‌برنامه‌های متعددی برای گرامیداشت این ایام تدارك دیده است.
      در این راستا صدای مرکز مازندران دو ویژه برنامه «خورشید بی‌غروب» و «شب‌های وصال» در پاسداشت این ایام تولید کرده‌است. ویژه‌برنامه «خورشید بی‌غروب» ویژه سالگرد حضرت‌امام‌خمینی(ره) به‌تهیه‌کنندگی رمضان کریمی‌نیا، به قلم لطف‌ا... سعیدی‌فر و با اجرای مجید محمدی و معصومه همتی در روزهای 14 و 15 خرداد به مدت 240 دقیقه از ساعت 9 الی 11 صبح به تشریح زندگی امام خمینی(ره) و ابعاد شخصیتی ایشان  و نیز موضوع قیام خونین پانزده خرداد می‌پردازد. پخش گزارش‌های مردمی با صدای کریم سلمانپور، گزارش ویژه از یاران امام و خانواده‌های معظم شهدا به‌ویژه شهدای مدافع حرم، گزارش تلفنی زنده از حرم حضرت امام، ارائه بحث‌های کارشناسی با حضور کارشناسان و پخش گزارش تلفنی‌آیت‌ا... طبرسی و حجت‌الاسلام مشایخ و همچنین حضور شاعران انقلابی و نویسندگان و مؤلفان انقلاب از جمله بخش‌های این برنامه هست. برنامه شب وصال نیز ویژه شب‌های قدر در 3 برنامه 300 دقیقه‌ای به‌طور زنده مراسم احیاء شب‌های قدر را در شهرهای استان پوشش می‌دهد. این برنامه به تهیه‌کنندگی دکتر خدابخش غلامی و اجرای سیدجمال موسوی به قلم منیره شاکریان و ارائه گزارش‌هایی از سلمانپور، علی‌نژاد، میرزاده از مساجد شرق و غرب استان به‌صورت مستقیم در لیالی قدر همراه با پخش زنده دعای جوشن کبیر و مراسم قرآن به‌سر روی آن آنتن صدا می‌رود.
     معاونت سیما هم ویژه‌برنامه «راه ماندگار» را به تهیه‌گنندگی علی‌اصغر باباکویی و کارگردانی فردین بیطرف در سه برنامه 60 دقیقه ای بعد از افطار روی آنتن پخش خواهد برد. این برنامه با هدف تبیین شب‌های قدر و تشریح سیره و روش امیرالمومنین حضرت علی(ع) و همراهی با مخاطبان در شب‌های پر خیر و برکت قدر و نیز ویژه ارتحال حضرت امام(ره) و قیام پانزده خرداد با حضور کارشناسان مذهبی و انقلابی همراه با پخش گزارش‌های ویژه از مراسم شب‌های احیاء از مساجد شرق و غرب استان به صورت زنده و پخش مراسم مربوط به رحلت حضرت امام و پانزده خرداد تهیه و تولید می‌شود. اجرای کارشناسی این ویژه برنامه برعهده علی سلیلی و تصویربرداری فردین شیری، داریوش طالبی، کامبیز شهابی، دستیار تهیه فاطمه احمدزاده، منشی صحنه ثمانه محمدپور، صدابرداری کاظم اسماعیلی و نورپردازی هادی بیات است. این ویژه برنامه ادعیه شب‌های قدر همچون جوشن کبیر و مراسم قرآن به سر را پوشش می دهد.
     خبر مرکز مازندران نیز همگام با دیگر معاونت‌های تولیدی مركز، در این ایام با پخش گفتگوی ویژه خبری متناسب لیالی قدر، 14 و 15 خرداد با حضور میهمانان کارشناس، پخش گزارش‌های کارشناسی درباره رحلت حضرت امام(ره)، پوشش دسته‌های عزاداری مردم مازندران در روز 14 خرداد، پوشش رویدادهای روز، سه گزارش تولیدی  و سه گزارش رویدادی و خبری درباره شب‌های قدر، پخش تصاویر مراسم شب‌های قدر از مساجد شهرستان‌های استان در بخش‌های خبری به استقبال این ایام خواهد رفت.پربيننده ترين توليدات راديو

جدیدترین تولیدات رادیو