جهش تولید | جمعه، ۷ آذر ۱۳۹۹

ویژه‌برنامه‌های هفته کتاب در شهرهای مازندران برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

ویژه‌برنامه‌های هفته کتاب در شهرهای مازندران برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری به نقل از روابط عمومی فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران، حجت‌الاسلام عباسعلی ابراهیمی گفت: بیست و دومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران از 24 آبان‌‌ماه تا یکم آذر ماه در تمام شهرهای مازندران برگزار می‌شود.

وی، هفته کتاب را فرصتی برای برگزاری آشتی بیشتر مردم با این حوزه برشمرد و خاطرنشان کرد: جلسه ستاد استانی و شهرستانی برای برگزاری هفته کتاب جمهوری اسلامی تشکیل شده و علاوه بر دستگاه‌های مرتبط، مراکز علمی، آموزشی، فرهنگی و دانشگاه‌ها نیز برنامه‌هایی برای برگزاری در این ایام در نظر گرفته‌اند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی مازندران درباره اهمیت برگزاری نمایشگاه کتاب در ارتقای سطح آگاهی و نیز افزایش سرانه مطالعه و کتابخوانی در استان اشاره کرد و گفت: برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی در پیشرفت و تعالی جامعه بسیار مؤثر است.

وی، هدف از برگزاری این برنامه را توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی، گسترش فرهنگ مکتوب و تجلیل از خادمان حوزه فرهنگ و نشر استان عنوان کرد و ادامه داد: با توجه به این اهداف تلاش کرده‌ایم برنامه‌های مناسبی را برای این ایام مدون کرده و با همکاری دستگاه‌های مرتبط با حوزه کتاب، این برنامه‌ها را برگزار کنیم.

این مسئول با تأکید بر اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برنامه‌های متنوعی برای هفته کتاب تدوین کرده است، افزود: برپایی نمایشگاه کتاب در همه شهرستان‌های استان، تجلیل از خادمان حوزه کتاب با همکاری اداره کل کتابخانه‌های عمومی و سایر شهرستان‌ها، برگزاری جلسه‌های نقد، بررسی و معرفی کتاب، برگزاری جلسه‌های هم‌اندیشی و آسیب‌شناسی حوزه تولید کتاب، برپایی غرفه نقاشی با موضوع عاشورا در نمایشگاه‌های استان، تجلیل از ناشرانی که در زمینه فرهنگ عاشورا فعالیت کردند و برپایی ایستگاه‌های مطالعه عمومی از جمله این برنامه‌ها است.

ابراهیمی، برپایی نمایشگاه کتاب در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان، برگزاری همایش تجلیل از فعالان فرهنگی، برگزاری مسابقه کتاب و کتاب‌خوانی و اهدای کتاب به کتابخانه‌های استان را از دیگر برنامه‌های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان مازندران در بیست و دومین دوره کتاب جمهوری اسلامی عنوان کرد.

{jcomments off}