رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

ولادت سوادکوه شمالی بیش از 2 برابر واقعه وفات است - نمایش محتوای خبر

 

 

ولادت سوادکوه شمالی بیش از 2 برابر واقعه وفات است

مریم خاوری نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سوادکوه با اشاره به اینکه سوم دی ماه 1297 با صدور نخستین سند هویتی به نام فاطمه ایرانی در تقویم رسمی کشور به روز ملی ثبت احوال نامگذاری شده است، افزود: ثبت‌احوال در سال‌های اخیر دوران نوین سازی خود را تجربه می‌کند.

رئیس ثبت احوال شهرستان سوادکوه شمالی با اشاره به نگاه جدید و استفاده از فناوری‌های نوین، افزود: ثبت وقایع چهارگانه یکی از ماموریت‌های اصلی ثبت‌احوال است.

وی به بیان آمار 9 ماه سال‌جاری اداره ثبت احوال سوادکوه شمالی اشاره و خاطر نشان کرد: در ماه‌های فصل بهار و تابستان و پاییز شاهد 221 واقعه ولادت و 101 واقعه وفات در این شهرستان بوده‌ایم که آمار واقعه ولادت بیش از 2 برابر واقعه وفات است.

خاوری‌نژاد از ثبت 93 واقعه ازدواج در سوادکوه شمالی برای 9 ماه ‌سال 92 خبر داد و تصریح کرد: پرونده‌های مربوط به تغییر نام و نام خانوادگی و پرونده‌های قضایی و حل اختلاف به روز است.

عضو شورای اداری شهرستان سوادکوه شمالی به پاکسازی اسناد ولادت و وفات و سایر مدارک و اسکن آن اشاره کرد و گفت: اسناد مختلف ثبت احوال اسکن شده و در پایگاه فناوری اطلاعات قابل مشاهده است.