جهش تولید | یک‌شنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۹

وقوع 13 حادثه ویژه در تعطیلات عید فطر - تصادف و غرق‌شدگی در صدر حوادث - نمایش محتوای خبر

 

 

وقوع 13 حادثه ویژه در تعطیلات عید فطر - تصادف و غرق‌شدگی در صدر حوادث

فرزاد بزرگی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس در ساری از وقوع  13 حادثه ویژه در ایام تعطیلات عید فطر در مازندران خبر داد.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی مازندران با اشاره به اینکه تکنسین‌های فوریت‌های پزشکی مازندران در کنار انجام ماموریت‌های روزانه خود با حضور در حوادث ویژه در ایام آماده باش به مصدومان حوادث امدادرسانی لازم را انجام دادند، خاطرنشان کرد: حوادث ویژه گزارش شده به مرکز پیام اورژانس 115 استان شامل تصادفات، غرق‌شدگی و سقوط از کوه بود.

وی افزود: این حوادث در مجموع 32 مصدوم به جا گذاشت که از این تعداد، 24 مصدوم پس از انجام اقدامات درمانی اولیه از جمله سرم‌تراپی، فیکس کردن اندام‌ها وکنترل خونریزی و احیای قلبی، ریوی توسط پرسنل اورژانس 115 به مراکز درمانی برای ادامه درمان منتقل گردیدند.

بزرگی عنوان داشت: سه مصدوم در صحنه حادثه مورد مداوا قرار گرفته و نیازی به اعزام نداشتند اما پنج نفر در این حوادث جان باختند که سه نفر از آنان غرقی بودند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی مازندران در پایان متذکر شد: آن دسته از هموطنانی که قصد سفر به مازندران را دارند نسبت به رعایت اصول ایمنی در جاده‌ها توجه لازم را داشته و از رانندگی درحال خستگی جدا خودداری کنند.

وی اضافه کرد: مسافرانی که قصد استفاده از دریا و سواحل استان را دارند فقط در مناطق حفاظت شده و طرح‌های سالم‌سازی دریا در ساعات مقرر  اقدام به شنا کرده و در زمان طوفانی بودن دریا به هیچ عنوان شنا نکنند.